Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Miliony na trasy rowerowe w Beskidach

Facebook Twitter

11 milionów złotych – to wielkie wsparcie w rozwój infrastruktury turystycznej w Beskidach. Takie środki zainwestowane zostaną jeszcze w tym roku w projekt "Rowerem przez Beskidy". To wspólna inicjatywa Brennej, Wisły i Ustronia. I jak podkreśla burmistrz tej ostatniej miejscowości, Przemysław Korcz – wpłynie istotnie na poprawę warunków do uprawiania turystyki kolarskiej w regionie. Wsparcie pochodzi z funduszy europejskich.

fot. www.ustron.pl

Projekt dotyczy nowej trasy rowerowej bądź modernizacji już istniejących tras rowerowych. Kwota 11 milionów obejmuje dofinansowaniem odcinek prawie 15 kilometrowy, natomiast cały korytarz, który będzie robiony, to jest 18,5 kilometra – jeszcze ze środków niekwalifikowanych, czyli naszych własnych. Będzie to w sumie 18,5 kilometra. Większość z tego ponad 7,5 kilometra będzie na terenie Ustronia, reszta na terenie Wisły i Brennej. Chcemy stworzyć wspólny produkt rowerowy, czyli nawiązać do tego co już mamy w Ustroniu, czyli trasa 3,5 kilometrowa od Ustronia do granicy z Wisłą.

Poprawią się trasy rowerowe wzdłuż bulwarów nad Wisłą, będą miejsca odpoczynku. W Brennej wykonany będzie fragment nowej wojewódzkiej trasy rowerowej nr 604, której planowany przebieg wpisuje się w korytarz Bielsko–Biała – Cieszyn. Odcinki mają być gotowe w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy:

To jest trasa wzdłuż wałów wiślanych tzw. Wiślana Trasa Rowerowa, ona ma mieć połączenie z trasą rowerową Bielsko-Cieszyn. Natomiast na naszym odcinku tych trzech gmin będzie biegła przeważnie wzdłuż brzegów rzeki Wisły. Tak jak ma to miejsce na terenie Ustronia.

Być może uda się także rozszerzyć ideę roweru miejskiego, który na razie funkcjonuje tylko w Ustroniu, o kolejne miejscowości.

– dodaje Korcz.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021