Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Miliony złotych z hazardu. Śląska policja rozbiła grupę przestępczą [WIDEO]

Facebook Twitter

Grupa przestępcza zajmująca się hazardem rozbita przez Śląską Policję. Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością gospodarczą, prowadzili śledztwo od kilku lat, bo działalność grupy obejmowała cały kraj.

hazard
fot. śląska policja

Skala nielegalnych gier hazardowych była ogromna

Zyski grupy oszacowano na 157 mln złotych

– mówi Adam Jachimczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach:

Adam Jachimczak:  W czasie tego śledztwa przesłuchano ponad 1000 osób, czy też przeprowadzono oględziny różnych nośników informatycznych, a akta sprawy liczą tysiące stron. Policjanci ustalili m.in. mechanizm i skalę tego całego procederu. Rozpracowali, jaka panuje w tej grupie hierarchia, podział i zakres ról poszczególnych członków. Zyski uzyskane z nielegalnego hazardu oszacowano na przynajmniej 157 mln zł. Te pieniądze podejrzani lokowali m.in. w nieruchomościach czy też aktywnie wprowadzali je do obrotu gospodarczego, np. nabywali udziały różnych spółek.

Śledczy zatrzymali 50 podejrzanych, zlikwidowali 382 nielegalne salony gier i zabezpieczyli 2196 automatów.

hazard

fot. śląska policja

Zabezpieczono majątek wart ponad 25 mln złotych:

Adam Jachimczak: Są to m.in. nieruchomości, luksusowe przedmioty, gotówka, różne wkłady zgromadzone na rachunkach bankowych. Zgromadzony przez śledczych obszerny materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym zarzutów związanych z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, organizowaniem nielegalnych gier hazardowych i praniem brudnych pieniędzy. Dziesięć osób trafiło do aresztu, 40 objęto dozorami policji, zakazami kontaktowania się ze sobą.

hazard

fot. śląska policja

Podejrzanym grożą kary do 15 stu lat pozbawienia wolności. Śledztwo, wspólnie z Wydziałem do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach prowadzili funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

hazard

fot. śląska policja

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024