Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Mimo mniejszego ruchu, dużo wypadków motocyklistów

Facebook Twitter

100 zdarzeń z udziałem motocykli, 17 osób rannych, 6- zginęło. To są policyjne dane z kwietnia 2020 roku. Drogówka na Śląsku zapowiada wzmożone kontrole motocyklistów.

Pomimo znacznie mniejszego natężenia ruchu z powodu ogłoszonego stanu epidemii, kwiecień br. zbiera śmiertelne żniwo właśnie wśród tej grupy uczestników ruchu drogowego.

– podaje śląska policja. Dla porównanie w kwietniu 2019 roku w 140 zdarzeniach ucierpiało 38, a zginęło 4 motocyklistów.

Jak wskazują wstępne ustalenia, wszystkie tegoroczne śmiertelne wypadki na motocyklach wiążą się z niedostosowaniem prędkości do warunków drogowych. Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole motocyklistów, zwrócą także uwagę na relacje występujące w zachowaniach na drodze pomiędzy kierującymi jednośladami a samochodami.

Doskonale wiemy, że często błąd ludzki w sztuce prowadzenia pojazdu uchodzi kierowcy bezkarnie lub też kończy się drobną kolizją, niestety tak nie dzieje się w przypadku kierujących motocyklami. W ostatnich dniach na terenie powiatu raciborskiego w zderzeniu czołowym z osobówką zginął 26 – letni kierowca jednośladu, natomiast o bardzo dużym szczęściu mówić może inny motocyklista, który na rudzkim odcinku DW 902 „zaliczył wywrotkę” cudem uchodząc z życiem.

Najczęściej do wypadków z udziałem motocykli dochodzi przy dobrych warunkach drogowych. Policja apeluje o to, by mimo sprzyjających warunkach, zawsze pamiętać o rozwadze:

Pomoże rozsądek, odpowiedzialność oraz ostrożność wszystkich uczestników ruchu, w tym samych motocyklistów, których często zabija nadmierna prędkość i brawura. Apelujemy także do kierowców samochodów: należy pamiętać, że o tej porze roku coraz więcej jednośladów pojawia się na naszych drogach. Koniecznie patrzcie w lusterka i zwracajcie uwagę, czy nie wymuszacie mniej widocznemu użytkownikowi drogi pierwszeństwa przejazdu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj