Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mimo negatywnej rekomendacji sanepidu, Żory otwierają niektóre placówki

Facebook Twitter

Mimo negatywnej rekomendacji rybnickiego sanepidu, Żory otworzyły w poniedziałek (25.05.) żłobek, przedszkola i szkoły podstawowe.

Urząd Miasta Żory

W mieście według danych Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Rybniku, potwierdzono do niedzieli (25.05.) 169 przypadków zakażenia koronawirusem, a 270 osób poddano kwarantannie. Władze miasta podjęły jednak decyzję o otwarciu placówek. Mówi Adrian Lubszczyk Kierownik Biura Promocji, Kultury i Sportu w żorskim magistracie:

Rekomendacja rybnickiego sanepidu była negatywna, jednak jest to tylko rekomendacja. Po konsultacjach z dyrekcjami placówek i władzami miasta zdecydowano, że jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczne warunki zwłaszcza przy tego typu frekwencji, więc dlatego otwarliśmy żłobek, przedszkola aby rodzicom ułatwić sprawę i by mogli wrócić do pracy.

Dziś rano żorzanie przyprowadzili swoje pociechy do żłobków, przedszkoli i szkół. Frekwencja nie była zbyt duża:

Jeżeli chodzi o żłobek to mamy na dzień dzisiejszy 22 dzieci na 175 miejsc, w przedszkolach to jest 178 dzieci na ponad 2000 miejsc, w szkołach podstawowych na zajęciach świetlicowych i zajęciach opiekuńczo-wychowawczych jest 96 dzieci. Dzięki temu, że te frekwencje są stosunkowo niskie we wszystkich rodzajach placówek jesteśmy w stanie bez najmniejszego problemu zapewnić wykonanie tych wszystkich rekomendacji sanitarnych, zapewnić odpowiednio bezpieczne warunki.

Przypomnijmy, że zdecydowana większość miast w regionie nie zdecydowała się na otwarcie w tym tygodniu placówek.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024