Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mimo upojenia pojawił się w pracy

Facebook Twitter

Pił wczoraj, pił dzisiaj, a później wyruszył do pracy. Mając niespełna 3 promile, chciał się podjąć roboty. W porę jego stan zauważył pracodawca.

mat. prasowe

Dzisiaj (09.02.) wczesnym popołudniem do żorskich mundurowych zgłosił się przedstawiciel pracodawcy, który podejrzewał, iż jego pracownik może być nietrzeźwy. Przypuszczenia okazały się trafne. Pracownik kadr jednej z żorskich firm, którego zachowanie pracownika mocno zaniepokoiło, pojawił się w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach, aby przebadać na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wynik badania potwierdził wcześniejsze przypuszczenia. Podczas pierwszego badania mężczyzna wydmuchał aż 2.99, a podczas drugiego badania tylko o trochę mniej, bo 2.88 promila. Otwarcie przyznał się, iż wczoraj wypił 0,7 wódki, a dziś kolejne 100 ml wódki i 2 piwa.

Świadome podejście pracodawcy z pewnością uchroniło przed możliwym wypadkiem w pracy, a także dodatkową odpowiedzialnością.

Policja przypomina

Iż zgodnie z art. 70 Kodeksu Wykroczeń podejmowanie czynności zawodowych w stanie po użyciu alkoholu, środka odurzającego lub innej podobnie działającej substancji stanowi wykroczenie. Natomiast w myśl art. 17 ust. 1 Usta\wy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi kierownik zakładu pracy lub osoba przez niego upoważniona mają obowiązek niedopuszczenia do pracy pracownika, jeżeli zachodzi uzasadnione podejrzenie, że stawił się on do pracy w stanie po użyciu alkoholu albo spożywał alkohol w czasie pracy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2022