Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mimo zagrożenia, konwent w Rybniku się odbędzie

Facebook Twitter

AICON 2020 odbędzie się w planowanym terminie. Organizatorzy konwentu w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku zapewniają, że impreza nie zostanie odwołana, pomimo informacji o zachorowaniach na koronawirus.

Na imprezę w połowie marca wybiera się z Niemiec nasz słuchacz, Dawid i to on zapytał o plany organizatora przez formularz kontaktu DAJ ZNAĆ na radio90.pl. Na stronie organizatora pojawił się oficjalny komunikat w tej sprawie. Czytamy w nim, że przygotowania do konwentu trwają. W trosce o bezpieczeństwo uczestników w toaletach pojawią się żele antybakteryjne, z których powinno się korzystać przy każdym myciu rąk.

Na terenie szkoły wywieszone zostaną tablice informujące jak zachować czystość i dbać o higienę. Specjalna grupa wolontariuszy będzie odpowiedzialna za przecieranie płynem antybakteryjnym często dotykanych powierzchni, takich jak klamki czy poręcze przy schodach. Oczywiście apeluje się do osób, które czują się chore lub przeziębione, żeby nie przyjeżdżały na imprezę, tylko zostały w domu. I jeszcze jest informacja na temat maseczek: jeśli ktoś ma taką potrzebę, niech weźmie je ze sobą, ale równocześnie należy pamiętać, żeby gwarantowały skuteczność, trzeba pamiętać o prawidłowym ich noszeniu. A konwent AICON 2020 od 14 do 15 marca, wtedy w Japonii dokładnie miesiąc po Walentynkach obchodzony jest White Day. Tego dnia tradycja nakazuje chłopcom obdarować czekoladkami dziewczyny, odwdzięczając się im za słodkości otrzymane minionego miesiąca.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022