Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mimo zapowiedzi, pociągi jednak wstrzymane

Facebook Twitter

Potwierdziła się informacja Radia 90 o tym, że 13 grudnia, po zmianie rozkładu jazdy na PKP, do Wisły pociągi jednak nie pojadą. Stanie się tak, choć jeszcze tydzień temu władze spółki przekazały informację o tym, że połączenie wraca. Jak poinformowała w środę (09.12.) po południu Katarzyna Głowacka z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe - Dotychczasowa komunikacja zastępcza na trasie z Katowic do Wisły Głębce jest utrzymana do końca roku.

O sprawie informowaliśmy dzisiaj w południe. Mimo zapowiedzi, pociągi do Wisły w tym roku jednak nie pojadą.

Do naszej redakcji PKP przysłało komunikat prasowy. Czytamy w nim:

Dotychczasowa komunikacja na trasie z Katowic do Wisły Głębce jest utrzymana do końca roku. Firma Bombardier, pomimo zapewnień, nie dostarczyła w wymaganym terminie urządzeń zapewniających bezpieczny przejazd pociągów. Montaż takich urządzeń był niezbędny na odcinku Pierściec – Skoczów – Goleszów.
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rewitalizują linię do Wisły Głębce. Prace prowadzone były na odcinku Bronów (Chybie) – Skoczów. Położono 14 km nowych torów. Wymieniono sieć trakcyjną na szlaku oraz rozjazdy w Bieniowcu i na stacjach Pierściec i Skoczów. Przebudowano obiekty na odcinku Bronów – Skoczów, m.in. most na Wiśle w Skoczowie. Przebudowano perony na stacjach Pierściec i Skoczów oraz na przystankach Chybie Mnich i Zaborze. Powstał także zupełnie nowy przystanek Skoczów Bajerki. Planowane było kursowanie pociągów do Wisły Głębce od 13 grudnia.
Ze względu na nieterminową dostawę urządzeń, utrzymana zostaje zastępcza komunikacja autobusowa. Szczegóły dotyczące połączeń będą dostępne na Portalu Pasażera oraz na stronach przewoźników.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj