Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Minister Gawęda: To, co mówili posłowie to informacja polityczna

Facebook Twitter

"Nie ma ostatecznej decyzji w sprawie zmiany planu zaopatrzenia w ciepło miasta Rybnika, to co mówili parlamentarzyści to informacja polityczna" - przyznaje w rozmowie z Radiem 90 wiceminister energii Adam Gawęda.

Fot. facebook.com/adam.gaweda

Przypomnijmy, na wtorkowej (16.07.) konferencji senator Wojciech Piecha i poseł Grzegorz Janik poinformowali, że to nie Elektrownia Rybnik jak mówi obowiązujące porozumienie, a Elektrociepłownia Chwałowice będzie w przyszłości ogrzewać miasto:

Adam Gawęda: Ta informacja, która została przekazana przez parlamentarzystów, to jest ich informacja polityczna, oczywiście ona bardzo mocno uwzględnia wszystkie te potrzeby, głównie skierowane dla mieszkańców Rybnika, jednak trwa dyskusja i analiza. To są informacje, których ja nawet nie byłem w stanie wszystkich sprawdzić, zweryfikować, w związku z tym na tę ostateczną decyzję trzeba jeszcze po prostu poczekać. Na pewno zarówno ja, jak i Pan minister Krzysztof Tchórzewski zakomunikujemy, kiedy będzie już ostateczna decyzja co do systemu ogrzewania Rybnika- mówiąc tak wprost.   

Skąd zatem u parlamentarzystów ta pewność, że korzystniejszy będzie wariant ogrzewania miasta Rybnika z Elektrociepłowni Chwałowice?

Adam Gawęda: Ja nie potrafię odpowiadać za parlamentarzystów, to parlamentarzyści mają pewną wiedzę, biorą udział w różnych posiedzeniach zespołów gremialnych, parlamentarnych w związku z tym prawdopodobnie również taka dyskusja się odbywała na tych forach, natomiast jako Ministerstwo Energii w tej chwili jesteśmy w trakcie analizy wszystkich tych szczegółów i dopiero kiedy ostatecznie, uwzględniając wszystkie te badania i analizy, będziemy mogli podejmować decyzje, wtedy zakomunikujemy również Państwu na antenie Radia 90.

Radio 90: Czyli mówienie o tym, że są twarde dane, jest mijaniem się z prawdą?

Ja nie potrafię odpowiadać i nie wiem nawet, jaki był przedmiot tej konferencji w związku z tym trudno mi dzisiaj Panu odpowiadać na to pytanie.

Rozmawiał Arkadiusz Żabka. Jak powiedział nam wiceminister energii Adam Gawęda, ostateczna decyzja w sprawie zmiany planu zaopatrzenia w ciepło miasta Rybnika powinna zostać podjęta w ciągu miesiąca.

Czytaj więcej:

Ciepło dla Rybnika z Elektrociepłowni Chwałowice, a nie z Elektrowni Rybnik

Kuczera: Cały plan wysadzony w kosmos

Poseł Krząkała domaga się informacji od ministra w sprawie ciepła dla Rybnika

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki z dniem 15 lipca 2019 r. powołał senatora Adama Gawędę na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Energii oraz Pełnomocnika Rządu do Spraw Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022