Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ministerialne stypendium dla absolwentki”plastyka”

Facebook Twitter

Absolwentka wodzisławskiego „plastyka” ze stypendium ministra kultury. Paulina Czuchowska, tegoroczna absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Wodzisławiu została wyróżniona za osiągnięcia artystyczne w zakończonym właśnie roku szkolnym.

Fot.pixabay.com

Paulina ma na swoim koncie liczne sukcesy w konkursach plastycznych, graficznych oraz fotograficznych. Największymi z nich było zdobycie indeksu podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Plastycznego w Dłużewie oraz nagroda w Międzynarodowym Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży. Paulina jest jedną z dziewięciorga uczniów szkół plastycznych z całej Polski nagrodzonych stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zdobyła też pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym w technice lomograficznej w ramach polsko-czeskiego projektu, podczas którego jej fotografie były prezentowane na wystawie w Opawie. Paulina zaprojektowała także plakat, dzięki któremu szkoła zwyciężyła w konkursie organizowanym przez Państwowy Instytut Badawczy NASK i otrzymała dwie mobilne pracownie komputerowe.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj