Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ministerstwo Finansów: Zeznanie podatkowe do końca maja

Facebook Twitter

Nie do końca kwietnia, a do 31 maja - w tym roku wyjątkowo dłużej o miesiąc deklaracje podatkowe można składać w urzędach skarbowych. Taką informację podało Ministerstwo Finansów.

Przedłużenie o miesiąc konieczności złożenia rocznej deklaracji PIT, jest szczególnie istotne dla osób prowadzących działalność gospodarczą. W ich przypadku konieczne jest bowiem samodzielne wypełnienie i przesłanie zeznania do urzędu skarbowego. W tym roku będzie można to zrobić do 31 maja.

Dla osób, które rozliczają się na drukach PIT-37 i PIT-38 (m.in. dochody z umów o pracę, dzieła, zlecenia, zysków kapitałowych) w usłudze Twój e-PIT znajduje się automatycznie przygotowane rozliczenie podatkowe. – W przypadku braku aktywności zostanie ono zaakceptowane 30 kwietnia. Jeśli z tego rozliczenia będzie wynikać niedopłata podatku, to w maju urzędy skarbowe prześlą o tym informacje do poszczególnych osób

– czytamy na stronie Ministerstwa.

Gdyby okazało się, że przygotowane i zaakceptowane przez administrację skarbową zeznanie wymaga korekty, można to zrobić po 30 kwietnia zarówno poprzez usługę Twój e-PIT, aplikację e-Deklaracje lub też w sposób tradycyjny na papierowym formularzu. Do 31 maja korygując zeznanie można również dodać lub zmienić organizację pożytku publicznego.

Więcej informacji znajdziecie na internetowej stronie Ministerstwa Finansów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj