Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ministerstwo Zdrowia podaje kolejne liczby. 5 nowych przypadków koronawirusa na Śląsku

Facebook Twitter

5 kolejnych przypadków koronawirusa w województwie śląskim. Najnowsze dane podał Urząd Wojewódzki w Katowicach: "Na tę chwilę mamy 61 osób z zakażeniem Covid-19".

W swoim domu, w izolacji, przebywa młoda kobieta, która zakaziła się od osoby ze swojego otoczenia. Jej stan zdrowia jest dobry. Kobieta jest pod nadzorem inspektorów sanitarnych w Tychach.

Podobnie jest w przypadku kobiety w sile wieku, która także, decyzją lekarza chorób zakaźnych, może leczyć się w domu.

Do szpitala w Częstochowie zgłosił się mężczyzna w sile wieku, u którego wystąpiły objawy koronawirusa. Mężczyzna wrócił z Anglii. Jego stan zdrowia jest dobry.

Dobry stan zdrowia określił lekarz zakaźnik u kobiety w sile wieku po tygodniowej kwarantannie w domu, która się do niego zgłosiła. Kobieta była wcześniej w Austrii. Jest pod nadzorem powiatowej stacji sanitarnej w Gliwicach.

W szpitalu w Bytomiu, na oddziale zakaźnym, hospitalizowany jest z kolei mężczyzna w sile wieku, który także powrócił z Austrii.

Inspektorzy sanitarni ustalają wszystkie osoby, z którymi zakażeni mieli kontakt i nakładają na nie kwarantannę.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę (22.03.) o kolejnych 11 przypadkach zakażenia koronawirusem: 5 osób w w województwie śląskim, po 2 osoby z woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego.

Z danych resortu zdrowia wynika, ze w Polsce mamy 547 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Pięć osób zmarło.

Czytaj także:

Kwarantanna. Nie możesz iść do pracy, sklepu czy nawet z psem na spacer

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj