Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Miniżużlowy klub Rybki Rybnik obchodzi w tym roku 20-lecie istnienia

Facebook Twitter

Miniżużlowy klub Rybki Rybnik został założony w 2001 roku przez Andrzeja Skulskiego. To dzięki jego staraniom w dzielnicy Chwałowice wybudowano miniżużlowy stadion. 20 lat historii to wiele sukcesów i wielu wychowanków którzy przechodzili z miniżużla do ścigania na torach żużlowych.

Tym najbardziej znanym jest Kacper Woryna. Niedawno prezesem Rybek został związany niegdyś ze środowiskiem żużlowym, były prezes ROW-u Rybnik:

Aleksander Szołtysek: Zostałem zaproszony do współpracy, byłem parę razy na treningach, sytuacja w klubie była taka, że poprzedni prezes zrezygnował z funkcji, długo się wahałem, bo wiedziałem czym to wszystko pachnie, podjąłem się tego trudnego zadania i widzę, że w tym mini żużlu inne są problemy, czasem nawet większe niż w tym dużym żużlu. Myślę, że przy pomocy osób, które w tym klubie pracują, uda nam się dalej to wszystko pociągnąć przez kolejne 20 lat.

Kacper Woryna

Przyszedłem do klubu także po to, by zażegnać konflikty pomiędzy klubami Rybki i ROW. Chcemy współpracować

– deklaruje prezes:

Aleksander  Szołtysek: Ja kilkakrotnie spotykałem się z prezesem, myślę sobie, że jesteśmy bliscy do tego żeby znaleźć wspólny język i kanalizować tych zawodników z tego mini toru do dużego żużla, tym bardziej, że przepisy na tyle się zmieniają, że kluby ekstaligowe będą zobligowane do tego żeby wypuszczać co drugą drużynę w takich mistrzostwach do 250. Życzę ROW-owi awansu do ekstraklasy, w tym momencie jest zielone światło tym bardziej, że te umowy które są podpisane z telewizją w pewnym miejscu gwarantują też pewne środki, które są przeznaczone w klubach ekstaligowych na szkolenie z przeznaczaniem na tych młodych chłopaków, którzy będą się ścigać na tych 250 i na to liczę.

Czy młodzi ludzie garną się do miniżużla?

Aleksander  Szołtysek: My musimy robić odsiew, bo jest tylu chętnych. Mamy tu nawet takiego rodzynka, mamy dziewczynę która zaczyna tu swoją przygodę z tym małym żużlem. Mamy tutaj parę takich motocykli, które są przeznaczone dla tych osób które chcą się dopiero z tym zapoznać. Wiadomo, że nie wszyscy się nadają żeby zostać zawodnikami, ale chętnych mamy bardzo dużo i z tego się cieszymy.

Dodajmy, że w miniony weekend podczas obchodów 20-lecia istnienia klubu Rybki Rybnik na torze w Chwałowicach rozegrano finał Drużynowych Mistrzostw Polski w miniżużlu. Zespół z Rybnika zajął w zawodach trzecie miejsce.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj