Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Miraż zatańczy dla przedszkolaków i uczniów w Wodzisławskim Centrum Kultury

Facebook Twitter

O tym, że taniec może być pasją i sposobem na życie, będą przekonywać tancerze zespołu tanecznego Miraż już 19 października o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Prawie godzinne wydarzenie kierowane jest do przedszkolaków i uczniów klas I-VIII.

for.mat.prasowe

Miraż specjalizuje się w tańcu show dance, jazz dance i modern jazz i właśnie te style zaprezentują tancerze podczas koncertu, z kolei widzowie dowiedzą się, jak je odróżniać. Będzie zarówno kolorowo i wesoło, jak i nostalgicznie oraz poważnie. Zespół działa niezmiennie w Wodzisławskim Centrum Kultury od niespełna 30 lat. Ma na swoim koncie niezliczone nagrody z zawodów o randze ogólnopolskiej, europejskiej i światowej. Tylko w tym roku zespół zdobył tytuł Mistrza Polski solistów w balecie, tytuł II Wicemistrza Polski formacji w tańcu modern, tytuł Wicemistrza Polski duetów w tańcu modern oraz tytuł Wicemistrza Polski solistów w tańcu modern.

Układy przygotowali trenerzy zespołu: Lenka Krčovà, Evgeniya Makeeva-Wyputa oraz Dominika Pławna. Pod kątem akrobatycznym i gimnastycznym tancerzy przygotował Marcin Kost.

Obecnie zespół zrzesza ponad setkę tancerzy w kilku grupach wiekowych – począwszy od kilkuletnich dzieci, na nastolatkach skończywszy. W najbardziej zaawansowanych grupach zajęcia są bardzo intensywne, a typowe zajęcia taneczne uzupełnione są ćwiczeniami akrobatycznymi i baletem. Profesjonalizm kadry instruktorskiej, w połączeniu z niezwykłą pasją i ciężką pracą tancerzy dają jednak efekty – Miraż nie tylko regularnie występuje, ale również odnosi znaczące sukcesy na imprezach tanecznych.

Rezerwacja biletów

Rezerwacji należy dokonywać mailowo: piak@wck.wodzislaw.pl do 13 października. Informacji na temat koncertu udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55).

WCK zachowuje wszelkie standardy związane z przestrzeganiem obowiązującego reżimu sanitarnego. Warunki uczestnictwa w wydarzeniu określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj