Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mirosław Mosór ma plan na odbudowę piłkarskiego ROW-u Rybnik: „W piłce czasami trzeba zrobić krok do tyłu”

Facebook Twitter

Powrót na rozgrywki szczebla centralnego czyli do drugiej ligi. To plan na najbliższy czas nowego prezesa piłkarskiego ROW-u Rybnik, Mirosława Mosóra. Znany przed laty piłkarz a później działacz sportowy objął klub, którego pierwszy zespół występuje w czwartej lidze.

Prezes piłkarskiego ROW-u Rybnik, Mirosław Mosór

Do Rybnika przyszedł z doświadczeniem zdobytym podczas pracy w Ruchu Chorzów czy ekstraklasowej Cracovii. Dlaczego zdecydował się objąć rybnicki klub?

Mirosław Mosór: W piłce czasami trzeba zrobić krok do tyłu, żeby potem zrobić dwa do przodu. Zakończyłem pracę w Cracovii wróciłem na Śląsk, 5 lat dojeżdżałem do Krakowa i muszę powiedzieć, że to jest kawał drogi, do Rybnika jest bliżej. Ten aspekt też miał znaczenie. Mam wizję tego co może się udać stworzyć. Przyjmując propozycję, nie zakładałem tego, że ROW Rybnik ma  grać w IV lidze, to nie o to chodzi. To tak zasłużony klub, że poziom centralny to minimum.

Jakie pomysły ma na funkcjonowanie klubu nowy prezes?

Mirosław Mosór: W tym klubie trzeba odbudować zaufanie i wiarygodność, to jest pierwszy podstawowy cel, do tego trzeba ustabilizować drużynę a potem pchać się do przodu. Muszę powiedzieć, że problemy są na każdym poziomie, sportowym organizacyjnym, czy nawet ludzkim; to też poniekąd będzie moja rola, aby to zmienić. Każdy klub, który chce coś osiągać, musi szkolić młodzież, żeby pierwsza drużyna dobrze funkcjonowała musi być oparta o wychowanków.

Prezes Mosór odbył już rozmowy z wszystkimi zawodnikami, którzy reprezentowali klub w minionym sezonie, jak mówi większość zadeklarowała pozostanie w klubie, skład nie jest jednak jeszcze zamknięty. Na co mogą liczyć kibice ROW-u w nowym sezonie?

Mirosław Mosór: Chciałbym, by jesień była na ustabilizowanie sytuacji sportowej. Chcielibyśmy grać wysoko w tabeli, chciałbym zimą uzupełnić zawodników na pozycje, których będziemy potrzebowali, tak by za rok szykować się do awansu (…). Awans, oczywiście, że chcemy awansu, ale nie mam czarodziejskiej różdżki i to trzeba wszystko wypracować. Ten dwuletni okres jest po to, by ROW Rybnik powinien znaleźć się w III lidze, ale to jest tylko piłka nożna…

Mirosław Mosór zapewnił, że klub ma zabezpieczone środki finansowe do końca roku, jak zdradził 3/4 z nich pochodzi z miasta, reszta od sponsorów. Klub nie ustaje w działaniach, by pozyskać kolejnych sponsorów. Prezes ROW-u zapowiedział też, że zmieni się dużo w funkcjonowaniu klubu, ma on być także aktywny w social mediach. W najbliższych dniach mamy poznać nazwisko szkoleniowca, który będzie prowadził zespół w nowym sezonie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj