Mistrz policji w szosowym kolarstwie górskim jest z Wodzisławia

Wodzisławski policjant szosowym mistrzem Polski służb mundurowych w kolarstwie górskim. Po tytuł sięgnął aspirant sztabowy Tomasz Stępień. Wystartował on w ORLEN Tour de Pologne Amatorów 2022 i pokonał 75-kilometrową trudną i wymagającą technicznie trasę z licznymi podjazdami.

W tym roku na starcie wyścigu stanęło prawie 2 tysiące kolarzy szosowych. Policjanci nie tylko dbali o bezpieczeństwo uczestników, jak i kibiców, ale walczyli także o tytuł Mistrza Polski Komendanta Głównego Policji. Wyścig rozgrywany był w deszczu. Tomasz Stępień był najszybszy w kategorii M2 i stanął na najwyższym stopniu podium. Co ciekawe start w Tour de Pologne Amatorów był jego debiutem w tej imprezie.