Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mistrzostwa Europy w „Kotle Czarownic”? To coraz bardziej możliwe

Facebook Twitter

Mowa o organizacji Mistrzostw Europy w lekkoatletyce w 2024 roku. We wtorek (19.11.) odpadło kolejne miasto, starające się o organizację tej prestiżowej imprezy. W grze pozostały Katowice i Rzym.

fot.stadionslaski.pl

W grudniu 2018 roku Katowice złożyły swoją kandydaturę na organizację mistrzostw, złożyły ją również Göteborg, Mińsk i Tampere. Finskie miasto odpadło z rywalizacji w styczniu br. Następnie wiosną, zrezygnował szwedzki Göteborg. W grze została Polska i Białoruś, ale w sierpniu zgłosił się jeszcze Rzym.

Pod koniec października br. przedstawiciele Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej przyjechali do Katowic, aby ocenić możliwości tego miasta pod kątem organizacji tak dużej imprezy. Następnie miała zostać podjęta decyzja o odrzuceniu jednego z trzech miast, aby w grze pozostały dwa.

We wtorek 19 listopada 2019 stolica Białorusi wycofała swoją kandydaturę i tym samym Katowice walczą z Rzymem o organizację mistrzostw.

Przedstawiciele European Athletics pozytywnie odnieśli się do infrastruktury Katowic i do dokumentów złożonych przez województwo. Ostateczna decyzja ma zapaść w maju 2020 roku.

Dodajmy, że organizatorem Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce w 2020 roku został francuski Paryż, a w 2022 roku najlepszych lekkoatletów Starego Kontynentu będzie gościło niemieckie Monachium.

Gdyby kandydatura Katowic została przyjęta, byłaby to pierwsza tak duża impreza na Stadionie Śląskim.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023