Mistrzostwa Polski juniorów dla rybnickich szermierzy. RMKS Rybnik zdeklasował rywali

Rybniccy szermierze nie mieli sobie równych na mistrzostwach jakie w miniony weekend (13-14.03.) odbyły się we Wrocławiu. Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorek w szpadzie kobiet trzeci raz z rzędu trafiło do rybnickiej drużyny w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka i Liliana Porwoł.

Mówi trener RMKS Rybnik:

Artur Fajkis: No jest to niebywały sukces, ponieważ po raz trzeci obroniliśmy tytuł Mistrza Polski jeżeli chodzi o turniej drużynowy, z tym samym składem. Od kadetek, które również trzykrotnie zdobyły medal MP do 17 lat, uwieńczyliśmy trzecim zwycięstwem drużynowy turniej w szpadzie kobiet.

Doskonale poradzili sobie także zawodnicy w walkach indywidualnych. Mistrzynią Polski juniorek została Alicja Klasik, a trzecie miejsce zajęła Kinga Zgryźniak. W kategorii mężczyzn Wiktor Wałach został srebrnym medalistą.

W kategorii mężczyzn Wiktor Wałach został srebrnym medalistą. otrzymał mniejsze finansowe wsparcie z Urzędu Miasta:

Artur Fajkis: Na pewno nam w tym roku nie wystarczy tych pieniążków, które otrzymaliśmy od miasta. Będziemy musieli prosić rodziców o współfinansowanie. Będziemy też szukać sponsorów, jeżeli się da, bo wiemy, że w sporcie młodzieżowym jest ciężko ze sponsorami strategicznymi, o których czasami mówią prezydenci. (…) Będziemy próbować, będziemy szukać tych sponsorów. A jak to się robi? Trzeba mieć grupę, która chce trenować i zaufa trenerowi i grupie szkoleniowej.

A z trenerem Arturem Fajkisem rozmawiał Arkadiusz Żabka.