Mistrzostwa Polski: Remis w rywalizacji hokeistów

Trwa zacięta rywalizacja hokeistów z Jastrzębia i Katowic o awans do półfinałów mistrzostw Polski. Wczoraj (28.02.) na Jastorze po raz czwarty JKH GKS Jastrzębie zmierzył się z GKS Katowice.

Tym razem lepsi okazali się goście. Spotkanie wygrali 3:1, choć mecz dobrze zaczął się dla gospodarzy, którzy po pierwszej tercji prowadzili 1:0. Błąd obrońców gości wykorzystał Dominik Paś. W kolejnych dwóch tercjach mimo stwarzanych sytuacji JKH GKS już nie trafił, bramki zdobywali tylko katowiczanie, którzy ostatecznie wygrali mecz. Tym samym w ćwierćfinałowej rywalizacji obu drużyn mamy remis 2:2.

Piąte spotkanie zostanie rozegrane w piątek (03.03.) w katowickiej Satelicie, a szósty mecz na Jastorze w niedzielę (05.03.) o godzinie 17.00. Zespół, który wygra cztery mecze, awansuje do półfinału mistrzostw Polski.

JKH GKS Jastrzębie – GKS Katowice 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
1:0 Dominik Paś – Arkadiusz Kostek (15:50)
1:1 Grzegorz Pasiut – Bartosz Fraszko, Brandon Magee (28:00)
1:2 Bartosz Fraszko – Brandon Magee, Aleksi Varttinen (39:53)
1:3 Grzegorz Pasiut – Shigeki Hitosato (52:26)

JKH GKS: B. Bálizs – O. Viinikainen (2), A. Kostek, M. Urbanowicz, D. Paś, T. Rajamäki – K. Górny, E. Jansons, M. Kaleinikovas, J. Švec, P. Pelaczyk – Ē. Ševčenko (2), M. Bryk, R. Nalewajka, D. Jarosz (2), Ł. Nalewajka – M. Horzelski, J. Kamienieu, L. Huhdanpää, R. Freidenfelds, A. Sinegubovs.

GKS Katowice: J. Murray – M. Rompkowski, M. Kruczek, B. Fraszko, G. Pasiut, B. Magee – M. Kolusz, R. Mrugała (4), J. Šimek, J. Monto, M. Bepierszcz – A. Varttinen, J. Wanacki, M. Lehtonen, T. Pulkkinen (4), H. Olsson – D. Musioł, S. Hitosato, I. Smal, P. Krężołek.

Minuty karne: 6-8 Strzały: 26-24