Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie figurowym w Cieszynie

Facebook Twitter

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie figurowym w Cieszynie. Od czwartku, 9 marca, przez cztery kolejne dni w Hali Widowiskowo – Sportowej.

Fot. cieszyn.pl

Niespełna dwa tygodnie przed światowym czempionatem w Saitamie (Japonia) publiczność w Cieszynie obejrzy potencjalnych następców wielkich mistrzów – uczestników Młodzieżowych Mistrzostw Polski (solistki, soliści oraz pary sportowe), a także Mistrzostw Polski Młodzików (solistki i soliści w klasach: brązowej, srebrnej i złotej – w zależności od wieku i dodatkowo pary taneczne w klasie srebrnej, do 11. roku życia). To jednak nie wszystko. Swoje Mistrzostwa Polski będą też miały pary taneczne z klasy junior młodszy A.

I wreszcie Piastowski Piruet 2023

To już impreza z bogatą tradycją, jeden z najbarwniejszych sportowych symboli cieszyńskiego sportu ostatnich lat. Rokrocznie w imprezie biorą udział kluby z całego kraju. Zgodnie z tradycją, współzawodnictwo solistek i solistów w ramach „Piruetu” przewidziano dla kilkunastu kategorii dziecięcych i młodzieżowych. Z kolei pary taneczne będą reprezentowały klasy: junior młodszy B, junior i senior.

Szczególny punkt programu to Piastowski Piruet Amatorów 2023, czyli sportowa rywalizacja dla początkujących lub niezrzeszonych łyżwiarek i łyżwiarzy. Każdy zainteresowany czynnym udziałem w zawodach będzie miał „swoje pięć minut” na cieszyńskiej tafli.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024