Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Mistrzostwa Polski w Tchoukballu plażowym

Facebook Twitter

Tej dyscyplinie z roku na rok przybywa kibiców! Przed nami kolejne już w regionie Mistrzostwa Polski w Tchoukballu plażowym. Zawody w najbliższy weekend (29-30.06.) zostaną rozegrane na terenie ośrodka w Rybniku-Kamieniu.

Rozmawiała Monika Sokołowska:

W tym roku w sumie będzie siedem drużyn z czego oczywiście najwięcej z Rybnika, bo aż pięć poza tym pojawi się też jedna drużyna z Warszawy i jedna drużyna z Henrykowa.

Drużyny są mniej więcej na tym samym poziomie i liczymy na to, że będzie to dobra zabawa ale i walka na boisku. Na pewno będzie to atmosfera taka fair-play taka jaka zawsze jest w Tchoukballu.

Ktoś musi wygrać, ktoś musi przegrać, ale zawsze staramy się, aby i drużyna wygrywająca i przegrywająca mogła czerpać tą radość z gry. Kiedy gramy nie cieszymy się z punktów, które stracił przeciwnik tylko jakby z tego, że my sami się doskonalimy, a drużyna przegrywająca cieszy się z tego, że wygrywając z przeciwnikiem, który jest lepszy, silniejszy na różnych polach może sama się rozwijać i doskonalać swoje umiejętności.

-mówią Kinga Grychtoł i Tomasz Nal. Mistrzostwa Polski w Kamieniu to turniej na zakończenie sezonu, bardzo udanego dla gospodarzy, czyli drużyny Tchoukball Ursus Rybnik:

Fajny turniej na zakończenie sezonu, czas wakacji więc zawsze fajny taki turniej na luzie. Dla nas ten sezon faktycznie był bardzo szczęśliwy. W zeszłym roku wygraliśmy Mistrzostwa Polski i to dało nam szansę, aby w tym roku wyjechać na klubowe Mistrzostwa Europy, tutaj po raz pierwszy udało nam się wyjść z grupy to jest już dla nas ogromny sukces. Potem się odbyły zawody Mistrzostwa Polski w Tchoukballu halowym i również udało się nam zwyciężyć, na razie w sezonie same sukcesy, robimy progres to jest dla nas bardzo ważne i ciekawe, czy te Mistrzostwa Polski w Tchoukballu plażowym też będą dla nas takie ciekawe.

Dziękujemy za wsparcie wszystkich naszych kibiców. Postaramy się ich nie zawieźć.

A kibicować zawodnikom będzie można w sobotę (29.06.) i niedzielę (30.06.) od godz. 9.00. Mecz finałowy w niedzielę (30.06.) około 12.00.

Zobacz rozpiskę meczy:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2020