Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych w plażówce dla pary z Będzina [FOTO]

Facebook Twitter

To były dwa dni (19-20.06.) rywalizacji w upale, ale na to muszą być gotowi siatkarze plażowi. W Rybniku na boiskach przy szkole podstawowej numer 10 rozegrano finał Mistrzostw Śląska Juniorów Młodszych w plażówce.

Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych w plażówce

W stawce rywalizującej o tytuł były cztery pary z Rybnika, trzy z Radlina i jedna z Raciborza. Mówi organizatorów imprezy, wiceprezes Volleya Rybnik:

Lech Kowalski: W finale zagrało 16 par, był dobry poziom, każdy z tych zespołów marzy o tym by awansować do półfinałów i finałów Mistrzostw Polski, właśnie o taką stawkę tutaj grają oprócz medali.

Radio 90: Pogoda plażowa można powiedzieć.

Lech Kowalski: Rzeczywiście, to wyzwanie do chłopaków, bo w takim słońcu grać kilka meczy na pełny gaz, to jest duże obciążenie dla organizmu ale sobie poradzili. Impreza udana, wszyscy chwalą obiekt przy SP 10, podobają im się te boiska, każdy by chciał mieć takie u siebie.

Lech Kowalski

Ostatecznie najlepsza okazała się para MKS-u Będzin, Marcel Wójcikiewicz/Patryk Gajda, która w finale pokonała 2:0 parę Górnika Radlin, Błażej Skorzysko/Sebastian Płaczek:

Było ciężko, turniej na bardzo wysokim poziomie. Było ciepło ale nasz cel został osiągnięty, cieszymy się.

Radio 90: Jak Wam szło w turnieju?

Wszystkie mecze wygrane, straciliśmy tylko 2 sety w trakcie całego turnieju. Przygotowywaliśmy się dużo przed sezonem na plaży, nasz cel to było pierwsze miejsce i od razu dostać się na finały. Będziemy jeszcze ciężej pracować żeby zdobyć medal w Polsce.

Marcel Wójcikiewicz i Patryk Gajda

Z drugiego miejsca cieszyli się radlinianie:

Najpierw mecz wygraliśmy z naszymi kolegami z klubu, a w drugim meczu pokonaliśmy reprezentantów Polski, co było wielką niespodzianką w setach do 13 do 15 2:0. Finał myślę bardzo dobrze oprócz fatalnych błędów sędziego na końcu. My jesteśmy z małego miasta, pokonaliśmy reprezentantów Polski i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego turnieju.

Na trzecim miejscu uplasowali się faworyzowani zawodnicy z Rybnika obecnie trenujący w SMS-ie Spała, Szymon Beta i Olaf Łukasik:

W pierwszym meczu zjadł nas stres, to jest sport i nic nie poradzimy, czasu nie cofniemy, chcieliśmy zagrać bardzo dobrze ale się nie udało, 3 miejsce też jest dobre. Duża presja, wiadomo że celowaliśmy jak najwyżej ale się nie udało, będziemy walczyć na półfinałach żeby się dostać na finały, a później jak najwyższe miejsce. Sezon się zaczął, teraz będą turnieje i myślę, że będziemy już stawać na pierwszym a nie na trzecim miejscu.

Szymon Beta i Olaf Łukasi

Dodajmy, że zwycięska para turnieju w Rybniku wywalczyła bezpośredni awans do finału Mistrzostw Polski, trzy kolejne pary powalczą o ten awans w turnieju półfinałowym. Oba zaplanowano w lipcu. Rywalizacje w Rybniku obserwował nasz reporter Robert Krzyżaniak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj