Mistrzostwa Świata Juniorów w Dubaju i „Rybnik Cup”. Sukces rybnickich szermierzy [FOTO]

Na Mistrzostwach Świata Juniorów Dubaju reprezentacja Polski w skład której wchodziły dwie zawodniczki RMKS-u Rybnik, Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak zdobyły wczoraj (10.04.) wicemistrzostwo świata w drużynie.

Bardzo dobrze zaprezentowały się także w turnieju indywidualnym, zdobywając miejsca w czołowej ósemce. Mówi prezes RMKS-u Rybnik:

Krystian Fajkis: W reprezentacji tej drużyny dwie rybniczanki zdobyły fantastyczny wynik, z resztą nie tylko w tym starcie drużynowym ale również w indywidualnym, bo przedwczoraj nasze dwie dziewczyny wywalczyły miejsca w szerokim finale w pierwszej ósemce. Kinga Zgryźniak zajęła 5. miejsce, Alicja Klasik miejsce 8., także fenomenalny wynik…

Podczas gdy w Dubaju szermierze walczyli w Mistrzostwach Świata Juniorów, w hali w Rybniku- Boguszowicach odbywał się XXII Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Rybnik Cup” w szpadzie dziewcząt i chłopców. Wzięła w nim udział rekordowa ilość zawodników:

Krystian Fajkis: Po raz pierwszy wystartowało przeszło 300 zawodników reprezentujących kluby szermiercze z Polski, Szwecji, Litwy, Ukrainy. W ubiegłym roku ten turniej był okrojony, pandemia, regulaminowe sprawy, okrojony skład osobowy, natomiast w tym roku to pełna forma tego turnieju, a z uwagi na to, że on już znalazł swoje miejsce w kalendarzu, stąd też ta frekwencja tutaj, zawodnicy z całej Polski i nie tylko chcą przyjeżdżać.

Turniej zorganizowany został w ramach obchodów 95-lecia szermierki w Rybniku. Z rybnickich zawodników najlepiej spisała się Paulina Żabka, która w kategorii Młodzik dziewczyn zajęła 6 miejsce.