Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Mistrzowskie Rybki Rybnik. Brawo dla miniżużlowców!

Facebook Twitter

Dwa tytuły Mistrza Polski - z takim dorobkiem zakończyli sezon zawodnicy Rybek Rybnik. To był wyjątkowy rok dla rybnickich miniżużlowców, którzy po kilku latach przerwy znów drużynowo i indywidualnie okazali się najlepsi w kraju.

Rybki Rybnik sięgnęły w tym sezonie po mistrzostwo indywidualnie i drużynowo. Najlepszy w kraju okazał się Dawid Piestrzyński, który wygrał 8 z 10 rozegranych w tym sezonie turniejów indywidualnych. Była szansa na jeszcze jedno zwycięstwo, ale ostatnie zawody w Rybniku (8.09.) z powodu opadów deszczu i złego stanu toru przełożono na inny termin. A w miniony piątek Główna Komisja Sportu Żużlowego anulowała je i tytuł zasłużenie trafił do zawodnika Rybek Rybnik.

Dawid Piestrzyński i jego koledzy z drużyny: Szymon Ludwiczak, Szymon Tomaszewski i Marcel Kowolik sięgnęli też po złote medale w rywalizacji drużynowej. Wprawdzie ostatnie finałowe zawody na swoim torze zakończyli na drugim miejscu, ale we wszystkich wcześniejszych nie mieli sobie równych i stanęli na najwyższym stopniu podium. Trenerem miniżużlowców Rybek Rybnik jest Antoni Skupień.

Przypomnijmy, że w tym klubie swoją przygodę z żużlem zaczynali także obecny kapitan i lider PGG ROW-u Rybnik, Kacper Woryna i junior Robert Chmiel. Za kilka lat przekonamy się czy „Piestrzyński i spółka” pójdą w ich ślady.

Czytaj także:

Miniżużlowcy z Rybnika znów wśród najlepszych w kraju [FOTO]

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2020