Miting lekkoatletyczny pełen gwiazd w Ostrawie [AKTUALIZACJA, LIVE]

Zlata Tretra w Ostrawie to jedne z najważniejszych zawodów lekkoatletycznych w Czechach. Zawsze pełna gwiazd światowej lekkoatletyki. W tym roku to już 58. edycja tych zawodów.

Godz. 20:34.

Godz. 20:00.

Miting w Ostrawie dobiega końca. Za nami występy wszystkich polskich lekkoatletów. Na uwagę zasługuje 2. miejsce w pchnięciu kulą, kulomiota spod Cieszyna Michała Haratyka, który uzyskał rezultat 21, 77 m. Zwyciężył Nowo Zelandczyk Tom Walsh, pchnął kulę 0,5 m dalej i ustanowił nowy rekord mitingu. Konrad Bukowiecki był 4., a Jakub Szyszkowski- 6.

2. miejsce w rzucie oszczepem zajął Cyprian Mrzygłód. Jego rezultat to 83,88 m. Siódmy był Marcin Krukowski.

Justyna Święty-Ersetic, która wystartowała dzisiaj na nietypowym dla siebie dystansie 300 m, zajęła w serii A dopiero 6. miejsce, ale rezultat 36,50 s, to jej rekord życiowy. Szybsza od niej była Anna Kiełbasińska, była 4. z czasem 36,34 s, to także jej życiówka.

W biegu na jedną mile 4. był Marcin Lewandowski, a 10. Michał Rozmys.

Ozdobą zawodów na koniec był bieg na 200 m, w którym niespodziewanie Amerykanin Christian Coleman przegrał z Kanadyjczykiem Andre De Grasse.

Miting w Ostrawie jak zawsze dostarczył kibicom także tym licznie przybyłym z Polski wielu emocji. Nie przeszkodził im nawet deszcz, który spadł pod koniec zawodów.

===================================================================

Godz. 18:30.

Trwa miting Zlata Tretra w Ostrawie. Za nami już kilka konkurencji, w których zaprezentowali się nasi lekkoatleci. W skoku o tyczce drugie miejsce z wynikiem 5,71 m zajął Piotr Lisek, a czwarty z takim samym rezultatem był Paweł Wojciechowski. Zwyciężył Amerykanin Sam Kendricks, który skoczył 5,93 m i pobił rekord mitingu. Drugi na dystansie 800 m był także Adam Kszczot, musiał uznać wyższość Amela Tuki z Bośni i Hercegowiny. Pod nieobecność kontuzjowanej Anity Włodarczyk, 4. w rzucie młotem była Joanna Fiodorow. 5. miejsce w rzucie oszczepem wywalczyła Maria Andrejczyk. Także 5. była w skoku wzwyż powracająca po kontuzji Kamila Lićwinko, która skoczyła 1,92 m. Zwyciężyła Mariya Lasitskene, która poprawiła rekord mitingu, skacząc 2,06 m.

================================

Godz. 16:00.

Wśród startujących dziś (20.06.) także utytułowani polscy lekkoatleci, choć zabrakło kontuzjowanej w ostatniej chwili Anity Włodarczyk w biegu na 300 metrów wystartuje Justyna Święty-Ersetic. W skoku o tyczce rywalizować będą Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski. W biegu na 800 metrów o zwycięstwo powalczy Adam Kszczot, a na dystansie 1 mili wystartuje Marcin Lewandowski. W pchnięciu kulą zobaczymy Michała Haratyka i Konrada Bukowieckiego, a w skoku wzwyż wystartuje powracająca po kontuzji Kamila Lićwinko. Rywalizacja na stadionie w Ostrawie już się rozpoczęła, oficjalne otwarcie mitingu zaplanowano na godz. 17:30.