MKKS Rybnik – KS Cracovia 1906 Yabimo 70:80 [FOTO]

Porażką zakończyli ten rok i pierwszą część sezonu koszykarze drugoligowego MKKS-u Rybnik. We własnej hali rybniczanie przegrali z KS Cracovią 1906 Yabimo 70:80. Mecz do połowy był zacięty i wyrównany, na przerwę zawodnicy schodzili przy jednopunktowym prowadzeniu gości.

W trzeciej kwarcie Cracovia zyskała przewagę, rybniczanie „gonili wynik”, ale ostatecznie musieli uznać wyższość przeciwnika.

Szkoda tej porażki, takie mecze powinniśmy wygrywać

– mówił po spotkaniu trener MKKS-u, Jakub Krakowczyk.

Jakub Krakowczyk: Od połowy II kwarty przestaliśmy realizować pomysł na ten mecz. Potem ta gra stała się nerwowa i szarpana. Myślę, że dzisiaj powinniśmy ten mecz wygrać, albo wywalczyć w zaciętej końcówce. Był moment zrywu w IV kwarcie, kiedy mogliśmy ten mecz wyjąc na swoją korzyć, wtedy niestety piłka jak zaczarowana nie wpadała do kosza. Ogromne gratulacje dla Cracovii. My w tych play-offach na ten moment w tej chwili jesteśmy, ale pytanie, gdzie chcemy równać. Moja ambicja, myślę, że w większości naszych graczy jest, żeby z tymi drużynami z czuba tabeli tez wygrywać, a to nam przychodzi bardzo ciężko w tym sezonie. Trzeba dojrzeć, zmężnieć, żeby te zwycięstwa z ważnymi rywalami tez umieć odnosić.

MKKS Jakub Krakowczyk

Po pierwszej części sezonu zasadniczego MKKS zajmuje 7. miejsce w tabeli grupy C drugiej ligi. Na koncie ma 8 zwycięstw i 7 porażek. Jak to, co wydarzyło się w pierwszej części sezonu, ocenia trener Krakowczyk?

Jakub Krakowczyk: Na pewno jest ogromny progres, w zeszłym roku o tej porze mieliśmy dwa zwycięstwa w sezonie, skończyliśmy cały sezon z jedenastoma, w tej chwili mamy bilans 8:7. Jest duży progres. Natomiast w sporcie nigdy nie można być zadowolonym, trzeba ciągle łaknąć czegoś więcej, cały czas trzeba chcieć iść do przodu i te puzzle nasze sklejać dalej w całość i coraz lepiej, żeby nam to funkcjonowało.

Do walki o ligowe punkty koszykarze MKKS-u Rybnik wrócą po nowym roku. W sobotę 7 stycznia we własnej hali zmierzą się z rezerwami GKS-u Tychy.