MKKS Rybnik wygrywa w Krakowie. Dobra wiadomości od rybnickich koszykarzy

Ważne zwycięstwo koszykarzy drugoligowego MKKS-u Rybnik. Wczoraj (21.01) rybniczanie wygrali wyjazdowe spotkanie z Oknoplastem AZS AGH II Kraków 89:78.

MKKS Rybnik

Dwie pierwsze kwarty spotkania były zacięte i wyrównane. Zespoły schodziły na przerwę remisując 35:35. Druga część spotkania należała już do podopiecznych trenera Jakuba Krakowczyka, który zyskali kilkupunktową przewagę i nie oddali jej do końca spotkania. Do zwycięstwa zespół poprowadzili Adam Anduła i Marcin Kosiorowski, pierwszy rzucił 26 a drugi 24 punkty.

Dzięki wygranej MKKS umocnił się na 7. miejscu w tabeli grupy C drugiej ligi. W niedzielę za tydzień, 29 stycznia koszykarze z Rybnika znów zagrają na wyjeździe, zmierzą się z 11. jak na razie zespołem tego sezonu, drużyną KKS Ragor Tarnowskie Góry.