MKKS Rybnik znów wygrał. Trzeci raz z rzędu

Kolejne, trzecie już z rzędu zwycięstwo odnieśli koszykarze drugoligowego MKKS Rybnik. Wczoraj (2.11.) pokonali we własnej hali GTK AZS Gliwice 101:80.

Pierwsze dwie kwarty spotkania były wyrównane i to goście schodzili na przerwę, wygrywając różnicą 5 punktów 52:47. Druga część meczu to koncertowa gra zespołu z Rybnika, który wysoko zwyciężał w trzeciej i czwartej kwarcie i ostatecznie dopisał do swojego konta kolejne dwa punkty. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był Maciej Krakowczyk, który rzucił 24 „oczka”. Przypomnijmy, że w miniony weekend rybniczanie wygrali po zaciętym spotkaniu na wyjeździe z jednym z faworytów rozgrywek, Bozzą Kraków 86:85 a wcześniej pokonali we własnej hali drużynę z Czeladzi (76:55).

Dzięki ostatnim zwycięstwom MMKS awansował na 5. pozycję w tabeli grupy C drugiej ligi. W sobotę (05.11.) zespół trener Jakuba Krakowczyka zagra na wyjeździe z Basket Hills Bielsko-Biała.

MKKS Rybnik – GTK AZS Gliwice 101:80 (27:28, 20:24, 23:11, 31:17)

MKKS Rybnik: Sebastian Kołowrot 0, Marcin Kosiorowski 4, Piotr Kawczyński 21, Adam Anduła 10, Kacper Wydra 13, Tomasz Tomanek 2, Maciej Krakowczyk 24, Szymon Kukuczka 4, Igor Lewandowski 19, Kacper Szybiński 2, Adrian Ścieszka 0, Karol Rakszawa 2