MKKS wygrał w Częstochowie

Cenne zwycięstwo koszykarzy MKKS-u Rybnik. W minioną sobotę (08.01.) rybniczanie pokonali na wyjeździe Iskrę Częstochowa 80:77. Spotkanie było emocjonujące i zacięte od początku do końca.

Do przerwy rybniczanie przegrywali dwoma punktami, kolejne kwarty także były wyrównane. O wygranej MKKS-u zdecydował celny rzut za 3 Igora Lewandowskiego, oddany na 5 sekund przed końcem spotkania. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był rozgrywający MKKS-u Kacper Wydra, który zdobył 21 punktów. Wygrana z Iskrą to trzecie w tym sezonie zwycięstwo koszykarzy z Rybnika. Zespół zajmuje 15. miejsce w tabeli grupy C II ligi. W najbliższą sobotę (15.01.) rybniczanie zagrają na wyjeździe z 9. w tabeli TS Wisłą Kraków.

AK Iskra Częstochowa – MKKS Rybnik 77:80 (21:18, 20:21, 14:21, 22:20)

MKKS Rybnik: Kosiorowski Marcin 3, Kawczyński Piotr 7, Anduła Adam 7, Wydra Kacper 21, Tomanek Tomasz 2, Koczy Rafał 0, Czorny Jan 0, Kukuczka Szymon 8, Lewandowski Igor 17, Majewski Kacper 15