Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

MKKS wygrywa po raz ósmy z rzędu

Facebook Twitter

W świetnej formie są koszykarze drugoligowego MKKS-u Rybnik, którzy wygrali już ósmy mecz z rzędu. W minioną sobotę (04.03.) pokonali we własnej hali drugi zespół MKS-u Dąbrowa Górnicza 88:66.

Po sobotniej wygranej MKKS umocnił się na 5. miejscu w tabeli grupy C drugiej ligi.

Tylko pierwsza kwarta spotkania była wyrównana, goście wygrali ją jednym punktem, w kolejnych rybniczanie przewagę, powiększali ją i kontrolowali mecz. Ostatecznie zwyciężyli różnicą 22 punktów. Najskuteczniejszy w zespole był zdobywca 21 punktów Adam Anduła. Swój zespół chwali trener MKKS-u, Jakub Krakowczyk.

Jakub Krakowczyk: Dzisiaj cały zespół zafunkcjonował bardzo dobrze, zwłaszcza w drugiej połowie. Każdy z zawodników się otworzył. Muszę pochwalić wszystkich od najmłodszego gracza do najstarszego. Każdy miał duży wkład w to zwycięstwo i co jest bardzo ważne, nawet jeżeli dany gracz nie jest na boisku, to wzajemnie się wspiera z ławki. Tworzymy jedność i to pokonuje drużyny przeciwne, że kto nie wejdzie na boisko, daje dużo jakości w obronie i w ataku i możemy „odjechać” tym przeciwnikom. Warto zauważyć dobry procent skuteczności gry, niemal 60% zwycięstw cieszy tym bardziej przy tak korzystny wyniku.

mkks

Trener MKKS Jakub Krakowczyk

Dla zespołu była to już 8. kolejna wygrana a 17. w sezonie, jaki jest przepis na zwycięstwa?

Jakub Krakowczyk: Naszą największą, taką poza sportową receptą, atutem jest to, że jesteśmy wszyscy stąd i myślę, że to też jest piękne dla kibiców, którzy chcą się z nami identyfikować, którzy przychodzą i oglądają nas, wspierają, że patrzą na ludzi z Rybnika, na tych, którzy się wychowali tutaj na miejscu, tutaj trenowali od małego. Praktycznie wszyscy poza Adamem i Kacprem są z Rybnika i wszyscy walczą o ten wspólny cel. Zresztą nawet Kacper i Adam oni i tak się już zżyli z tym miejscem, że są jak nasi.

mkks

Po sobotniej wygranej zespół z Rybnika umocnił się na 5. miejscu w tabeli grupy C drugiej ligi. Najbliższe spotkanie przed własną publicznością zespół rozegra sobotę 18 marca, u siebie zmierzy się z Resovią Rzeszów.

MKKS Rybnik – MKS II Dąbrowa Górnicza 88:66 (19:20, 20:12, 25:16, 24:18)

MKKS Rybnik: Sebastian Kołowrot 2, Marcin Kosiorowski 9, Piotr Kawczyński 15, Adam Anduła 21, Kacper Wydra 9, Szymon Kukuczka 9, Igor Lewandowski 13, Kacper Szybiński 3, Adrian Ścieszka 5, Karol Rakszawa 2

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj