Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Młoda kobieta straciła nogę. Prokuratura z Rybnika przejmuje sprawę

Facebook Twitter

Śledztwo w sprawie wypadku na ulicy Narutowicza w Radlinie przejęła Prokuratura Rejonowa w Rybniku. Chodzi o tragiczne zdarzenie z 7 lipca, kiedy to na 22-latkę przewrócił się słup telekomunikacyjny. Młoda kobieta straciła nogę.

Postępowanie prowadzone jest w kierunku wypadku drogowego z poważnymi obrażeniami ciała. Jak dowiedziało się Radio 90, zostanie powołany biegły z zakresu ruchu drogowego, jego opinia ma pomóc w wyjaśnieniu przyczyn wypadku. Śledczy muszą ustalić kto zawinił: czy kierowca samochodu ciężarowego, który zahaczył o kable wiszące nad ulicą, co spowodowało przewrócenie się słupa; czy być może kable po prostu wisiały za nisko – a za to odpowiedzialność ponosi firma telekomunikacyjna.

Wstępne czynności przeprowadziła już wodzisławska prokuratura, która najpierw zajęła się sprawą. M.in. przeprowadzono eksperyment procesowy z udziałem biegłego. Przypomnijmy, że kierowca odjechał z miejsca wypadku. Twierdził, że nie poczuł momentu zahaczenia o kable i przewrócenia się dwóch słupów. Został namierzony na terenie powiatu pszczyńskiego. Był trzeźwy.

czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj