Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Młodzi biznesmeni: „Startupy pomagają nam zrealizować marzenia”

Facebook Twitter

Dzięki startupom otrzymaliśmy zastrzyk gotówki i mogliśmy zrealizować swoje pomysły - mówią młodzi przedsiębiorcy, którzy otworzyli swoje wymarzone biznesy.

Dziś (06.10.) prezentowali je w Hali Widowiskowo Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju podczas Targów Biznesu Startupovo. Monika Biedal, z którą rozmawiał Arkadiusz Żabka, otworzyła wyjątkową kwiaciarnię, w której powstają dekoracje wnętrz w postaci obrazów z roślin:

Monika Biedal: One są antystatyczne, nie przyjmują kurzu i mają wieloletnią wytrzymałość. Pięknie komponują się na ścianach w firmach, w domach, mieszkaniach. Bardzo mało wymagające

Radio 90: Czym dla pani był startup?

Monika Biedal: Bardzo dużą pomocą przede wszystkim finansową na rozwinięcie firmy i żeby mnie nie obciążały żadne rachunki i opłaty. To było wsparcie przez rok czasu. Był zastrzyk gotówki. Miesięcznie było to 2600 zł wsparcie pomostowe i dotacja główna, około 30 tysięcy zł.

Monika Biedal

Jastrzębianka Klaudia Ścisło z kolei otworzyła wymarzony salon kosmetyczny:

Klaudia Ścisło: Startup tak naprawdę pomógł wystartować wielu ludziom tak i mi. Bo dzięki pomocy spełniłam swoje marzenie i otworzyłam swój salon kosmetyczny. Jest to niewielka firma, która tak naprawdę wyróżnia się wśród innych w Jastrzębiu, bo jestem jedyna, która robi dużo innych rzeczy niż inne stylistki w naszym fachu. Wydaje mi się, że naprawdę pomagają spełniać marzenia. Troszeczkę biegania było z dokumentami. Dużo trzeba było poświecić na to czasu, trzeba było zrezygnować z pracy. Ale dzięki temu otworzyłam nowy etap w swoim życiu. Wiec wydaje mi się, że na przyszłość warto poświeci dwa, trzy miesiące z życiorysu, żeby resztę zżycia spędzić w swoim wymarzonym fachu.

Klaudia Ścisło

Młodzi przedsiębiorcy to przyszłość Jastrzębia-Zdroju – nie ukrywa Anna Hetman prezydent miasta:

Anna Hetman: Stawiamy w strategii na młodych jastrzębian. Promujemy przemysł 4.0, wszystkie zawody przyszłościowe. Przemysł 4.0 czyli rewolucja cyfrowa i w tej chwili wszyscy młodzi ludzie powinni wybierać takie zawody i rozwijać takie biznesy, które będą w przyszłości miały szanse na rozwój i długie funkcjonowanie.

Targi Biznesu Startupovo połączone były z ekobazarem oraz konferencją gospodarczą.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022