Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Młodzi promują młodych w Raciborzu. Już jutro (14.08.) koncert w Parku im. Miasta Roth

Facebook Twitter

Młodzi promują młodych w Raciborzu. Już w najbliższą sobotę (14.08.) w Parku im. Miasta Roth w Raciborzu debiut młodego wokalisty, dla którego to będzie pierwszy raz na scenie jako solisty.

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturowych Voltage zaprasza na występ Błażeja Klimaszki:

Michał Zgrzędek: Naszą misją jest wypromowanie młodych, utalentowanych artystów. I w tym roku będzie to Błażej Klilmaszka pochodzący z Tworkowa (…) Planujemy, że ta impreza pozostanie z Raciborzem dłużej. Bo w zeszłym roku spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, ludziom bardzo się podobało i widać to było ze sceny, widać to było w rozmowach z uczestnikami.

mówi Michał Zgrzędek ze stowarzyszenia Voltage. Takich młodych artystów w Raciborzu jest wielu do pokazania?

Michał Zgrzedek: Na pewno jest wielu i ta pula szybko się nie wyczerpie, więc będziemy mieli w czym wybierać. Racibórz, z tego co zauważyliśmy ma wielu utalentowanych artystów i tych, którzy śpiewają amatorsko i tych, którzy są związani z jakimiś zespołami. Współpracujemy z zespołem „Omega”, wystąpi na naszym koncercie, również bardzo utalentowane osoby. Mamy bardzo dobrych instruktorów muzycznych w Raciborzu,  także u nas jest ich pełno.

A jednym z takich młodych-zdolnych jest Błażej Klimaszka:

Błażej Klimaszka: Repertuar, który zaprezentuje będzie bardzo zróżnicowany. Od bajek, po musicale, ballady. Te piosenki są mi bardzo bliskie. Będzie mi bardzo miło, jeżeli ludzie przyjdą na koncert i się im spodoba, bo jest bardzo dużo pracy, prób, mam nadzieję, że ludzie to docenią.

Przed Błażejem Klimaszką na scenie muszli koncertowej w Parku im. Miasta Roth w Raciborzu spotkanie z poezją śpiewaną:

Michał Stuchły: Na pewno będzie kilka utworów repertuaru mojego ulubionego artysty Michała Bajora, który reprezentuje poezję śpiewaną. Jest to bardzo bliska memu sercu forma przekazu uczuć, emocji, poprzez muzykę, poprzez śpiew. Tym bardziej w takim wykonaniu i tym bardziej w takim miejscu i ważnym momencie dla mojego kolegi Błażeja, kiedy mogę go zapowiedzieć i przygotować publiczność na jego wejście.

zaprasza Michał Stuchły. Początek koncertu o 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj