Młodzi siatkarze z Jastrzębskiego Węgla z szansą na medale Mistrzostw Polski

Powalczą o medale Mistrzostw Polski. Zespoły kadetów i młodzików Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla awansowały do turniejów finałowych.

Zespół kadetów nie miał sobie równych podczas turnieju półfinałowego w Częstochowie. Wygrał trzy spotkania, tracąc w nich tylko jednego seta. Jastrzębianie kolejno pokonali 3:0 Chemika Bydgoszcz i SMS Spartę AGH Kraków oraz 3:1 gospodarzy, Hemarpol Norwid Częstochowa. Tym samym drużyna z Akademii Talentów okazała się najlepsza i pewnie awansowała do czołowej ósemki w kraju. Na razie nie wiadomo gdzie odbędzie się finałowa rywalizacja.

Gdzie powalczą o medale wiedzą już natomiast młodzicy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Turniej finałowy w tej kategorii wiekowej zostanie rozegrany w nadchodzący weekend (25-27.09.) w Grudziądzu. Grupowymi rywalami jastrzębian będą drużyny z Gdańska, Warszawy i Rzeszowa. Dodajmy, że zespół „pomarańczowych” młodzików od dwóch lat nie ma sobie równych w kraju, do Grudziądza pojedzie bronić tytułu.

Przypomnijmy, że w tym sezonie juniorzy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla wywalczyli srebrny medal Mistrzostw Polski.