Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Młodzi żużlowcy ŻKS-u ROW Rybnik, czwartą drużyną w kraju

Facebook Twitter

W środę (08.10.) na rybnickim torze rozegrano finał Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. W gronie 7 zespołów tylko rybniczanie byli zespołem pierwszoligowym, pozostałe reprezentowały kluby ekstraligi.

Kacper Woryna, Kamil Wieczorek i Robert Chmiel bardzo dobrze poradzili sobie w tej stawce i zajęli wysokie czwarte miejsce gromadząc 17 punktów, tylko jednego punktu zabrakło im do pozycji medalowej. Zwyciężyła Unia Leszno przed Stalą Gorzów i Falubazem Zielona Góra. Co warte podkreślenia rybnicka drużyna była najmłodszą w gronie zespołów walczących o tytuł.

Punktacja:

I. Fogo Unia Leszno – 25 pkt.
13. Piotr Pawlicki – 10 (3,3,1,3)
14. Tobiasz Musielak – 11+1 (2*,3,3,3)
15. Bartosz Smektała – 4+2 (0,w,2*,2*)
26. Dominik Kubera – ns

II. Stal Gorzów – 19 pkt.
1. Bartosz Zmarzlik – 11 (2,3,3,3)
2. Adrian Cyfer – 6+1 (1*,3,1,1)
3. Łukasz Kaczmarek – 2 (1,0,1,0)
22. Rafał Karczmarz – ns

III. SPAR Falubaz Zielona Góra – 18 pkt.
7. Kamil Adamczewski – 7+1 (1*,3,3,d)
8. Alex Zgardziński – 7 (2,2,2,1)
9. Adam Strzelec – 4+3 (u,1*,1*,2*)
24. Bartosz Kibała – ns

IV. ŻKS ROW Rybnik – 17 pkt.
10. Kacper Woryna – 10 (3,2,2,3)
11. Kamil Wieczorek – 4 (0,2,2,0)
12. Robert Chmiel – 3+2 (1*,1*,1,0)

V – VI. Betard Sparta Wrocław – 16 pkt.
16. Patryk Dolny – 5 (0,2,0,3)
17. Mike Trzensiok – 2+1 (1,0,0,1*)
18. Patryk Malitowski – 9 (3,3,1,2)

V – VI. Unibax Toruń – 16 pkt.
19. Paweł Przedpełski – 7+1 (2,1*,1,3)
20. Oskar Fajfer – 7+1 (0,2,3,2*)
21. Oskar Ajtner-Gollob – 2 (2,w,u,d)
28. Dawid Krzyżanowski – ns

VII. Grupa Azoty Unia Tarnów – 14 pkt.
4. Kacper Gomólski – 10 (3,2,3,2)
5. Mateusz Borowicz – 1 (0,0,t,1)
6. Damian Dąbrowski – 3 (1,0,2,0)
23. Patryk Rolnicki – 0 (u)

Bieg po biegu:

1. (68,07) Gomólski, Zmarzlik, Cyfer, Borowicz
2. (67,80) Woryna, Zgardziński, Adamczewski, Wieczorek
3. (68,02) Pawlicki, Musielak, Trzensiok, Dolny
4. (68,09) Zmarzlik, Przedpełski, Kaczmarek, Fajfer
5. (68,36) Adamczewski, Gomólski, Dąbrowski, Strzelec (u3)
6. (67,82) Pawlicki, Woryna, Chmiel, Smektała
7. (69,83) Malitowski, Ajtner-Gollob, Przedpełski, Trzensiok
8. (68,06) Zmarzlik, Zgardziński, Strzelec, Kaczmarek
9. (68,67) Gomólski, Wieczorek, Chmiel, Dąbrowski
10. (68,63) Musielak, Fajfer, Ajtner-Gollob (w), Smektała (w/u)
11. (68,73) Cyfer, Dolny, Kaczmarek, Trzensiok
12. (67,62) Musielak, Gomólski, Pawlicki, Borowicz
13. (69,31) Malitowski, Zgardziński, Strzelec, Dolny
14. (69,06) Fajfer, Wieczorek, Chmiel, Ajtner-Gollob (u4)
15. (68,51) Musielak, Smektała, Cyfer, Kaczmarek
16. (69,13) Dolny, Dąbrowski, Malitowski, Rolnicki (u4) (Borowicz – t)
17. (69,29) Adamczewski, Strzelec, Przedpełski, Ajtner-Gollob (d4)
18. (68,13) Zmarzlik, Woryna, Cyfer, Wieczorek
19. (68,13) Przedpełski, Fajfer, Borowicz, Dąbrowski
20. (68,60) Pawlicki, Smektała, Zgardziński, Adamczewski (d4)
21. (68,85) Woryna, Malitowski, Trzensiok, Chmiel

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj