Młodzicy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla Mistrzami Polski

Od trzech lat nie mają sobie równych w kraju. Młodzicy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla ponownie zostali Mistrzami Polski! Zespół sięgnął po tytuł na rozgrywanym w Grudziądzu turnieju finałowym.

Jastrzębianie zaczęli go jednak od porażki. W pierwszym meczu fazy grupowej przegrali 1:2 z drużyną z Warszawy. Później było już tylko lepiej, w kolejnych meczach pokonali w dwóch setach zespoły z Rzeszowa i Gdańska, w półfinale wygrali 2:1 z Lechią Tomaszów Mazowiecki, a w meczu o złoto ponownie trafili na Trefl Gdańsk. W tym spotkaniu zespół po raz kolejny podobnie jak we wcześniejszych meczach nie zawiódł w końcówce decydującego seta, wygrał go 15:13 i cały mecz 2:1.

Do jastrzębian trafiły także nagrody indywidualne.

MVP turnieju został Mikołaj Stąporek, najlepszym atakującym Wiktor Skulski, a najlepszym libero Maksymilian Granieczny. Trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski zespołu młodzików Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, to potwierdzenie dobrej pracy szkoleniowej z młodymi siatkarzami w klubie. W tym sezonie zespół juniorów Akademii zdobył srebro Mistrzostw Polski, o medale w najbliższych dniach powalczą także kadeci.

Mistrzostwa Polski Młodzików w Siatkówce:

• Faza grupowa:

Trefl Gdańsk – AKS V LO Rzeszów 2:0 (25:17, 25:16)
MOS Wola Warszawa – AT Jastrzębski Węgiel 2:1 (25:16, 18:25, 15:7)
AKS V LO Rzeszów – AT Jastrzębski Węgiel 0:2 (19:25, 28:30)
Trefl Gdańsk – MOS Wola Warszawa 2:0 (28:26, 25:14)
MOS Wola Warszawa – AKS V LO Rzeszów 2:0 (25:23, 25:15)
AT Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 2:0 (25:19, 25:23)

• Tabela fazy grupowej:

1/AT Jastrzębski Węgiel 3 5 5:2 153:147
2/Trefl Gdańsk 3 5 4:2 145:123
3/UMKS MOS Wola Warszawa 3 5 4:3 148:139
4/AKS V LO Rzeszów 3 3 0:6 118:155

Półfinał: AT Jastrzębski Węgiel – Lechia Tomaszów Maz. 2:1 (25:16, 20:25, 15:12)

Finał: AT Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 2:1 (25:18, 18:25, 15:13)

Mecz o 3. miejsce: Lechia Tomaszów Maz. – Koset Grudziądz 1:2 (21:25, 25:20, 9:15)