Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Młodzież i seniorzy razem w Radlinie. Pomysł kobiet aktywnych

Facebook Twitter

Rozwijać współpracę międzypokoleniową chce Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych, które zamierza starać się o dofinansowanie na realizację projektu, w ramach którego ma odbywać się właśnie taka integracja. Wcześniej jednak mieszkańcy proszeni są o wypełnienie specjalnej ankiety na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Fot. pixabay.com

Co brakuje młodzieży, osobom dorosłym, czy seniorom, do tego, żeby wspólnie realizować jakieś działania, które miałyby zintegrować mieszkańców, zarządzać zmianą pokoleń, bo przecież młodzi będą tutaj w Radlinie więcej działać niż my. Bardzo by nam zależało, żeby mieszkańcy wzięli udział w wypełnianiu tej ankiety, bo im bardziej będzie dokładna, tym lepsza będzie diagnoza i działania w ramach tego programu, jeżeli otrzymamy pieniądze na nasz projekt.

– zachęca Gabriela Chromik, członkini Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych i przewodnicząca Rady Miasta Radlina. Na wypełnienie ankiety będą dwa tygodnie. W tym mieście to nie pierwsza wspólna propozycja dla ludzi młodych i seniorów:

Radlin jest bardzo aktywny, dzieje się tu bardzo dużo. Jest wiele projektów dla młodzieży czy seniorów. Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych prowadzi takie projekty dla seniorów, szkoła prowadzi projekty dla młodzieży. Chcielibyśmy połączyć te pokolenia i poszerzyć współpracę, żeby kontakty międzypokoleniowe były jak najlepsze. W czasie pandemii samotność doskwierała i jednej i drugiej grupie. Odizolowanie było trudne. Myślę, że takie wzajemne kontakty i integracja jest nam bardzo potrzebna. Myślę, że ten projekt to zadnie wypełni.

W konkursie o środki na realizację projektu Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych z Radlina będzie startować z końcem sierpnia. Pieniądze do wzięcia z puli Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Ankietę znajdziecie TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021