Młodzież z Jastrzębia na igrzyskach w Korei zdobyła złote medale!

W X Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, zorganizowanych w Korei Południowej, wystartowało aż 2300 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, w tym 41 z Polski. Nie zabrakło także reprezentantów naszego regionu, którzy do kraju wrócili ze złotymi medalami!

Na zorganizowanych w Korei Południowej igrzyskach, Polska reprezentacja wywalczyła w sumie 46 medali, cztery z nich zdobyli uczniowie Zespołu Szkół numer 9 z Jastrzębia-Zdroju. Na podium aż trzy razy stawała Marta Wuller, która w łyżwiarstwie szybkim wywalczyła jeden złoty i dwa brązowe medale. W swojej dyscyplinie – łyżwiarstwie na 1500 metrów – triumfował także Szymon Jankowski, który zdobył złoty krążek.

Dodajmy, że krajowa reprezentacja, licząca 59-osób, w tym 41 zawodników, była jedną z najliczniejszych, spośród wszystkich, które brały udział w zawodach. Polscy sportowcy na Zimowych Igrzyskach w koreańskim PyeongChang startowali w sumie w pięciu z siedmiu rozgrywanych dyscyplin: narciarstwie biegowym, narciarstwie zjazdowym, łyżwiarstwie szybkim, biegu na rakietach śnieżnych i hokeju halowym.