Młodzieżowa Rada Miasta z Jastrzębia z II najlepszą młodzieżową inicjatywą w Polsce w 2022 roku
Zebrali wtedy 3 tony śmieci. To tyle, ile waży przeciętny hipopotam. Młodzieżowa Rada Miasta z Jastrzębia chwali się drugą nagrodą za najlepszą młodzieżową inicjatywę w Polsce w 2022 roku. Wyróżnienie przyznała Rada Europy wspólnie z Polską Radą Organizacji Młodzieżowych za akcję "Marzec Miesiąc Ekologii".

Młodzi jastrzębianie realizowali w ten sposób projekt w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii, a przy okazji uświadamiali mieszkańców, jak istotne w codziennym życiu powinno być dbanie o środowisko:
-przypomina Jakub Satlawa, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta w Jastrzębiu.
Oni wiedzą, że bycie eko jest trendy:
Wyróżnienie przyznane przez Radę Europy dodało skrzydeł Młodzieżowej Radzie Miasta z Jastrzębia, która ma już kolejne pomysły na działania w miejskiej przestrzeni:
Dodajmy, że projekt „Marzec Miesiąc Ekologii” został również wyróżniony jako najlepszy projekt na Śląsku w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”.
Czytaj także: