Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Młodzieżowy budżet w Rybniku: Można zgłaszać projekty

Facebook Twitter

Młodzieżowy budżet w Rybniku, trwa zgłaszanie projektów. Na realizację zwycięskiego pomysłu dla uczniów, miasto przeznacza 10 tysięcy złotych. To już 6. edycja Budżetu Partycypacyjnego Młodzieżowej Rady Miasta.

Młodzieżowy budżet w Rybniku. Poprzednie zwycięskie projekty to ogródek meteorologiczny przy „urszulankach”, studio nagrań w „Powstańcach”, pracownia plastyczna dla IV LO, rozgłośnia w „tyglu” i miejsce wypoczynku na świeżym powietrzu przy Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych.

Młodzieżowy budżet w Rybniku: można zgłaszać projekty

Projekty można składać do 10 marca. Zwycięzca zostanie przedstawiony podczas tegorocznych Targów Edukacji. Założeniem konkursu jest promowanie postaw obywatelskich wśród młodzieży, poprawa warunków nauki oraz poszerzanie horyzontów uczniów. To wyjątkowa okazja do aktywnego włączenia się w planowanie przestrzeni szkoły lub zapewnienia wydarzenia, które będzie oczekiwane przez jej społeczność.

Wygraj 10 tys. zł na realizację projektu dla swojej szkoły, który wpłynie na poprawę warunków nauki oraz poszerzenie horyzontów uczniów. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 marca 2023 roku! Nasi Radni służą pomocą w razie wszelkich pytań

-zachęcają młodzi radni.

Wyboru zwycięskiego projektu dokonuje komisja oceniająca złożona z: prezydenta Rybnika, jego zastępcy sprawującego nadzór nad wydziałem edukacji i kultury, koordynatora młodzieżowej rady miasta oraz przedstawiciela młodzieżowej rady miasta z każdej rybnickiej szkoły średniej.

Dotychczasowe zwycięskie projekty w poprzednich edycjach to:

  • UrsusMeteo – Zespół Szkół Urszulańskich (ogródek meteorologiczny )
  • TuPowstaje(MY) – I Liceum Ogólnokształcące (studio nagrań)
  • Plasticus Copernicus – IV Liceum Ogólnokształcące (pracownia plastyczna)
  • Tyglofonia – Zespół Szkół Technicznych (rozgłośnia ZST)
  • Luft Azyl – Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych (miejsce wypoczynku uczniów na świeżym powietrzu)

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2024