Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mobilne punkty szczepień pojawią się w Raciborzu oraz Szczyrku

Facebook Twitter

Oprócz jednodawkowych preparatów będzie można zaszczepić dzieci powyżej 12 roku życia, szczepionką Pfizera. Na szczepienie w mobilnym punkcie nie trzeba się zapisywać – mogą z niego skorzystać wszyscy zainteresowani z aktywnym e-skierowaniem.

Fot. pixabay.com

Wystarczy po prostu przyjść i okazać dowód osobisty potwierdzający tożsamość. Mobilne punkty szczepień będą działać: na parkingu przy Zespole Szkół Mechanicznych w Raciborzu w sobotę(12.06.) w godzinach 14.00 – 20.00 i w niedzielę od 13.00 – 18.00. A także na parkingu przy Urzędzie Miasta w Szczyrku w sobotę między 10.00 a 18.00.

Chętni będą mogli zaszczepić się jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. W Szczyrku przygotowano w sumie 300 dawek, a w Raciborzu – 500. Dodatkowo w Raciborzu będzie możliwość szczepienia dzieci powyżej 12 roku życia szczepionką firmy Pfizer. Szczepić będą wyłącznie osoby uprawnione oraz przeszkolone, a przed szczepieniem pacjent przejdzie standardową kwalifikację. Mobilny punkt szczepień w Szczyrku jest organizowany przez szpital MSWiA w Katowicach we współpracy z Burmistrzem Miasta, a w Raciborzu – przez Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach przy współpracy ze Starostą Raciborskim.

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2021