Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mobilne punkty szczepień w parafiach województwa śląskiego

Facebook Twitter

Mobilne punkty szczepień w parafiach województwa śląskiego. W najbliższą niedzielę 15 sierpnia pojawią się one w salkach przykościelnych, namiotach lub szczepionkobusach, w ponad 140 parafiach.

Mobilny punkt szczepień, na zdjęciu na rynku w Cieszynie

W mobilnych punktach szczepień przy parafiach będzie można się zaszczepić bez zbędnych formalności, wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty i wypełnić kwestionariusz. Zainteresowanie jak pokazały wcześniejsze niedzielne szczepienia jest spore, podczas pilotażowej akcji przy 12 parafiach zaszczepiło się prawie 1,5 tys. osób. Dlatego teraz w ponad 40 miejscowościach pojawią się takie mobilne punkty. Jak podkreśla w komunikacie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc ” W dobie pandemii dobro wspólne przybiera konkretne formy. Są nimi zarówno zdrowie i życie społeczeństwa, jak również prewencja zdrowotna, której celem jest uwolnienie społeczeństwa od rygorystycznych, nierzadko uciążliwych obostrzeń sanitarnych” Wszystkim chętnym podawana będzie szczepionka Phizer oraz Johnson&Johnson.

Lista parafii

1

Bestwina

Niepokalanego Serca NMP

2

Będzin

Nawiedzenia NMP

3

Bielsko-Biała

św. Maksymiliana Kolbe

4

Bieruń

św. Bartłomieja Apostoła

5

Blachownia

św. Michała Archanioła w Blachowni

6

Bobrowniki

św. Wawrzyńca

7

Bojszowy

NMP Uzdrowienia Chorych

8

Boronów

NMP Królowej Różańca Świętego – Boronów

9

Brenna

Kościół Ewangelicki – ul. ks. E. Miklera 9a

10

Brenna

św. Jana Chrzciciela w Brennej

11

Bytom

Wniebowzięcia NMP – Bytom

12

Chełm Śląski

Trójcy Przenajświętszej

13

Chorzów

św. Antoniego

14

Chybie

Chrystusa Króla

15

Cieszyn

Kościół Ewangelicki – pl. Kościelny 6, 43-400 Cieszyn

16

Czechowice-Dziedzice

św. Stanisława

17

Czeladź

św. Stanisława BM

18

Czerwionka-Leszczyny

św. Andrzeja Boboli

19

Czerwionka-Leszczyny

św. Józefa

20

Dąbrowa Górnicza

NMP Anielskiej

21

Dąbrowa Górnicza

NMP Królowej Polski

22

Dąbrowa Zielona

Przemienienia Pańskiego

23

Gaszowice

Opatrzności Bożej

24

Gierałtowice

MB Szkaplerznej

25

Gliwice

NMP Wspomożenie Wiernych – Gliwice-Sośnica

26

Goczałkowice-Zdrój

św. Jerzego

27

Godów

św. Michała Archanioła

28

Goleszów

Kościół Ewangelicki – ul. Szkolna 2, 43-440 Goleszów

29

Goleszów

św. Michała Archanioła

30

Gorzyce

św. Anioła Stróża

31

Gorzyce

NSPJ

32

Herby

Matki Bożej Matki Kościoła – Lisów

33

Imielin

MB Szkaplerznej

34

Istebna

Dobrego Pasterza

35

Janów

Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Janowie

36

Jasienica

św. Marii Magdaleny

37

Jastrzębie-Zdrój

NMP Matki Kościoła

38

Jastrzębie-Zdrój

św. Barbary i św. Józefa

39

Jaworze

Kościół Ewangelicki – pl. Kościelny 25, 43-384 Jaworze

40

Jaworzno

kolegiata św. Wojciecha i św. Katarzyny

41

Jejkowice

MB Szkaplerznej i św. Piusa X

42

Jeleśnia

MB Anielskiej

43

Kamienica Polska

św. Michała Archanioła w Kamienicy Polskiej

44

Katowice

Podwyższenia Krzyża Świętego

45

Kłobuck

św. Marcina w Kłobucku

46

Kłomnice

Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Garnku

47

Kobiór

Wniebowzięcia NMP

48

Kochanowice

Wniebowzięcia NMP – Lubecko

49

Konopiska

św. Walentego w Konopiskach

50

Kornowac

św. Bartłomieja w Pogrzebieniu

51

Koszęcin

Najświętszego Serca Pana Jezusa

52

Koziegłowy

św. Marii Magdaleny w Koziegłowach

53

Kruszyna

św. Macieja Apostoła w Kruszynie

54

Krzepice

św. Jakuba w Krzepicach

55

Kuźnia Raciborska

Wniebowzięcia NMP – Rudy

56

Lędziny

Chrystusa Króla

57

Lipie

św. Stanisława BM – Sanktuarium NMP Dankowskiej w Dankowie

58

Lipowa

św. Michała Archanioła

59

Lubliniec

Św. Mikołaja – Lubliniec

60

Lubomia

św. Marii Magdaleny

61

Lyski

św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy

62

Łaziska Górne

Niepokalanego Serca NMP

63

Marklowice

św. Stanisława Bpa i Męczennika

64

Miasteczko Śląskie

Wniebowzięcia NMP – Miasteczko Śląskie

65

Miedźna

św. Klemensa

66

Miedźno

Stygmatów św. Franciszka z Asyżu – Ostrowy nad Okszą

67

Mikołów

św. Wojciecha

68

Milówka

Imienia NMP w Kamesznicy

69

Mstów

Wniebowzięcia NMP w Mstowie

70

Mszana

św. Jerzego

71

Mykanów

Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubojnie

72

Mysłowice

Nawiedzenia NMP

73

Myszków

NMP Różańcowej w Myszkowie

74

Nędza

Matki Boskiej Różańcowej – Nędza

75

Niegowa

św. Mikołaja w Niegowie

76

Olsztyn

Jana Chrzciciela w Olsztynie k. Częstochowy

77

Opatów

Parafia Złochowice

78

Ornontowice

św. Michała Archanioła

79

Orzesze

Nawiedzenia NMP

80

Panki

Świętej Rodziny w Pankach

81

Pawłowice

św. Jana Chrzciciela

82

Pawonków

Św. Katarzyny – Pawonków

83

Piekary Śląskie

Bazylika

84

Pilchowice

Św. Marcina – Stanica

85

Pilica

Św. Mikołaja – Pyskowice

86

Poczesna

św. Jana Chrzciciela w Poczesnej

87

Popów

św. Józefa Robotnika w Popowie

88

Poraj

Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poraju

89

Porąbka

św. Bartłomieja Apostoła

90

Poręba

św. Józefa w Porębie

91

Przyrów

św. Apostołów Piotra i Pawła w Sygontce

92

Przystajń

Świętej Trójcy w Przystajni

93

Pszczyna

Podwyższenia Krzyża Świętego i MB Częstochowskiej

94

Pszów

Narodzenia NMP

95

Pyskowice

Św. Mikołaja – Pyskowice

96

Radlin

Wniebowzięcia NMP

97

Radziechowy-Wieprz

św. Marcina

98

Radzionków

św. Wojciecha

99

Rajcza

św. Wawrzyńca

100

Rędziny

św. Otylii w Rędzinach

101

Ruda Śląska

Trójcy Przenajświętszej

102

Rudziniec

Niepokalanego Poczęcia NMP – Pławniowice

103

Rybnik

MB Bolesnej

104

Rydułtowy

św. Jerzego

105

Siemianowice Śląskie

Ducha Świętego

106

Siewierz

Najświętszego Serca Pana

107

Skoczów

Kościół Ewangelicki – ul. Kossak-Szatkowskiej 74, 43-430 Skoczów

108

Skoczów

św. Piotra i Pawła

109

Sławków

Podwyższenia Krzyża św.

110

Sosnowiec

św. Barbary

111

Sosnowiec

św. Floriana

112

Sośnicowice

Trójcy Świętej – Rachowice

113

Starcza

Najświętszej Maryi Panny w Starczy

114

Strumień

Kościół Ewangelicki – pl. Kościelny Barona Kalisza 1, Drogomyśl

115

Strumień

św. Barbary

116

Suszec

św. Stanisława Biskupa i Męczennika

117

Szczyrk

Kościół Ewangelicki – ul. Wiślańska 62, 43-370 Szczyrk

118

Szczyrk

św. Jakuba

119

Świerklany

św. Anny

120

Świętochłowice

MB Różańcowej

121

Tarnowski Góry

Matki Boskiej Piekarskiej – Tarnowskie Góry-Opatowice

122

Toszek

Św. Katarzyny – Toszek

123

Tworóg

Św. Antoniego – Tworóg

124

Ustroń

MB Królowej Polski

125

Węgierska Górka

Przemienienia Pańskiego

126

Wielowieś

Wniebowzięcia NMP – Wielowieś

127

Wilkowice

św. Michała Archanioła

128

Wisła

Kościół Ewangelicki – ul. 1 Maja 49-53/pl. Bogumiła Hoffa

129

Wisła

Wniebowzięcia NMP

130

Włodowice

św. Bartłomieja Apostoła w Włodowicach

131

Wodzisław Śląski

św. Herberta Biskupa

132

Wojkowice

Wniebowzięcia Najświętszej Panny

133

Woźniki

Św. Katarzyny – Woźniki

134

Wręczyca Wielka

Najświętszej Maryi Panny Królowej Anielskiej w Kalei

135

Wyry

NSPJ

136

Zabrze

Bożego Ciała

137

Zabrze

św. Anny – Zabrze

138

Zabrze

św. Wawrzyńca – Zabrze-Mikulczyce

139

Zawiercie

św. Piotra i Pawła

140

Zbrosławice

św. Jadwigi – Ziemięcice

141

Zebrzydowice

Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaczycach

142

Żarki

Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Żarkach

143

Żory

Miłosierdzia Bożego

144

Żywiec

św. Maksymiliana

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj