Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mobilne zespoły szczepionkowe pojawią się w wielu miastach regionu

Facebook Twitter

Ponad 6000 dawek szczepionki Johnson and Johnson podano już mieszkańcom województwa śląskiego podczas mobilnych wyjazdowych akcji szczepień. „Te akcje cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców” - mówi Alina Kucharzewska, rzecznik prasowa wojewody śląskiego.

fot.www.katowice.uw.gov.pl

Zainteresowanie jest tak duże, że wojewoda śląski zdecydował o tym, aby powołać trzeci, kolejny zespół szczepienny, który będzie odwiedzał miejscowości położone na południu województwa śląskiego. Zespoły pracują nie tylko w weekendy, wczoraj (08.07.) był a dzisiaj będzie m.in. na rynku w Wodzisławiu Śląskim.

Samorząd poprosił nas o wsparcie, ze względu na to, że za dwa tygodnie organizują bardzo duży festiwal reggae

– dodaje Kucharzewska.

Alina Kucharzewska: I na ten koncert będą mogli wejść mieszkańcy, ale zaszczepieni. Dlatego też samorządowi bardzo zależało, aby nasz mobilny punkt szczepień dotarł jak najszybciej do Wodzisławia, by uczestnicy tego koncertu mogę się zaszczepić i spokojnie wejść i uczestniczyć w tej imprezie. My oczywiście natychmiast podjęliśmy działanie, w ciągu kilku godzin udało się zorganizować mobilny punkt szczepień, który dzisiaj (piątek 09.07) od 14:00 do 20:00 no wodzisławskim rynku i zachęcamy wszystkich bardzo serdecznie nie tylko uczestników tego koncertu reggae, ale wszystkich mieszkańców do tego, aby zaszczepili się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson.

Wojewoda wydał polecenie samorządom, zgodnie z którym mają one wśród mieszkańców promować szczepienie się. Organizowane są różnego rodzaju festyny i pikniki. Województwo wspiera te akcje, podczas których można przyjąć jednodawkową szczepionkę.

Alina Kucharzewska: W sobotę (10.07.) będziemy na cieszyńskim rynku w godzinach od 10:00 do 18:00, również będziemy na rynku w Rydułtowach. W Będzinie będziemy co sobotę przy targowisku i tam w naszym mobilnym punkcie szczepień będą mieszkańcy przy okazji zakupów mogli się również nie zaszczepić przez cały lipiec i przez cały sierpień w każdą sobotę. Będziemy również po raz kolejny przy kąpielisku w Rybniku i tak właściwie co weekend mieszkańcy będą mogli nas znaleźć w różnych miejscowościach, przy okazji różnych imprez.

Niewykluczone, że mobilne punkty pojawią się także w beskidzkich miejscowościach, gdzie przebywa wielu turystów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021