Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mobilny punkt szczepień w Wiśle. Zaszczep się w długi weekend!

Facebook Twitter

Kolejna akcja szczepień z wykorzystaniem mobilnego punktu. W czasie długiego weekendu, odwiedzając Beskidy będzie można wpaść do Wisły i przyjąć jednodawkowy preparat. Mobilny punkt stanie w najbliższy piątek (4.06.) od 11:00 do 19:00 obok Urzędu Miejskiego przy pl. Bogumiła Hoffa.

fot. pixabay.com

W punkcie pacjentom będzie podawany preparat firmy Johnson&Johnson. Przygotowano 300 dawek. Szczepić będą wyłącznie osoby uprawnione oraz przeszkolone, a przed szczepieniem pacjent przejdzie standardową kwalifikację. Wszyscy zainteresowani z aktywnym e-skierowaniem mogą zaszczepić się bez wcześniejszego umawiania się – potrzebny jest tylko dowód osobisty potwierdzający tożsamość.

Mówi wojewoda śląski:

Jarosław Wieczorek: W ten sposób wychodzimy ze szczepieniami wprost do mieszkańców. Mamy nadzieję, że takie udogodnienie, jak możliwość zaszczepienia się podczas spaceru czy załatwiania spraw urzędowych sprawi, że coraz więcej osób odpowiedzialnie weźmie udział w Narodowym Programie Szczepień. Liczymy, że z tej akcji szczepień skorzystają także turyści odwiedzający Wisłę w długi weekend czerwcowy.

To nie pierwsza tego typu akcja w województwie śląskim. Już wcześniej w trakcie majówki działał tymczasowy punkt w Parku Śląskim. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem, a zaszczepionych w pierwszych trzech dniach maja zostało 3120 mieszkańców. Z kolei w miniony weekend przy Stadionie Śląskim dostępny był mobilny punkt, w którym kibice biorący udział w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce też mogli się zaszczepić.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj