Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„MOCarne dziewczyny” z Jastrzębia

Facebook Twitter

W Jastrzębiu-Zdroju są "MOCarne dziewczyny". Taką nazwę nosi pilotażowy projekt edukacyjny dla uzdolnionych dziewcząt z Szkoły Podstawowej nr 20.

Wybrano do niego dziesiątkę utalentowanych uczennic z których każda ma inne zainteresowania a także ma na swoim koncie różnego rodzaju sukcesy w dziedzinie, którą się zajmuje. Mówi pomysłodawczyni i koordynatorka projektu „MOCarne dziewczyny”, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 20 w Jastrzębiu, Monika Makos-Gałan.

Monika Makos-Gałan: Jest to projekt dla utalentowanych dziewcząt naszej szkoły, który ma wspierać rozwijać, poszerzać horyzonty dziewczętom utalentowanym w różnych dziedzinach bez względu na średnią na świadectwie. Zrekrutowaliśmy 10 dziewcząt. reprezentują one robotykę i IT, języki obce, taniec nowoczesny z akrobatyką, cosplay, czyli charakteryzacja i stylizacja, fotografię, lekkoatletykę, jazdę konną, teatr. Po co ten projekt? Jesteśmy w Jastrzębiu zdroju, górniczym, męskim mieście. Szkoły techniczne, górnicze, kluby sportowe przede wszystkim dla chłopców i dla mężczyzn, a mamy bardzo utalentowane dziewczyny i chcieliśmy je wesprzeć i pokazać naszemu miastu, że dla nich też jest oferta w szkołach.

Monika Makos-Gałan

Program zajęć i wydarzeń przygotowanych dla utalentowanych dziewcząt jest atrakcyjny

– dodaje Monika Makos-Gałan
Co zatem będzie się działo w ramach projektu „MOCarne dziewczyny”?

Monika Makos-Gałan: mamy bardzo mocarny program, bardzo wiele MOCarnych kobiet z jastrzębia Zdroju nas wsparło. Bezpłatnie poświęciły swój czas i wiedzę. Dziewczęta mają szkolenia coachingowe, z poczucia własnej wartości, podnoszenia oceny, wszelkiego rodzaju zajęcia poszerzające horyzonty, czyli hiszpański, grafika komputerowa, a także wyjścia. Były już na Targach Przedsiębiorczości, odwiedziły panią prezydent Hetman,a dokładnie Jastrzębską Radę Kobiet, która jest honorowym patronatem tego projektu. Mają kurs saomobrony i wiele innych na ccały rok przygotowanych zajęć.

fot. jastrzebie.pl

Talenty MOCarnych dziewcząt są różne. Posłuchajcie:

Utalentowanych dziewcząt w jastrzębskiej SP 20 jest więcej:

A jak dziewczęta oceniają projekt w którym uczestniczą, MOCarne dziewczyny?

Projekt dał nam na pewno to, żeby udowodnić sobie, ze jesteśmy kimś naprawdę ważnym. Nawet nie tyle co dla siebie, co dla otoczenia.

Rozwija talenty i możemy się podzielić tym talentem, bo niektóre nie były popularne i też podbudowało to samoakceptację siebie i to, że jesteśmy fajne, wspaniałe.

Dodajmy, że w ramach projektu realizowanego w SP 20 powstał taki sam międzynarodowy „Talented girls”. Dzięki temu jastrzębskie uczennice będą mogły wymienić doświadczenia z rówieśniczkami ze szkół w Turcji, Jordanii, Portugalii i we Włoszech. Na początku listopada odbędzie się spotkanie on-line wszystkich uczestniczek.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj