Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mocno okrojony budżet obywatelski w Rydułtowach

Facebook Twitter

Przyszłoroczny budżet obywatelski w Rydułtowach ze znacznie mniejszą pulą środków niż w tym roku. Z 200 tysięcy złotych na realizację zadań mieszkańców, zostało tylko 50 tysięcy złotych.

Budżet obywatelski w Rydułtowach
FB Rydułtowy

Będzie mniej pieniędzy na budżet obywatelski w Rydułtowach. Tamtejsza Rada Miasta zdecydowała, że w przyszłym roku kwota na zadania, które wskażą do realizacji mieszkańcy będzie niższa. Z 200 tysięcy złotych jakie było w tym roku, zmniejszy się do 50 tysięcy. Skąd ta zmiana i oszczędności? Mówi burmistrz Rydułtów, Marcin Połomski:

Marcin Połomski: To jest między innymi nasze już zapobiegawcze działanie, przygotowanie budżetu miasta na rok 2025. Po konsultacjach z radnymi ustaliliśmy, że budżet obywatelski  pozostaje, ale w kwocie 50 tysięcy złotych i będzie można złożyć wnioski na dwa zadania: na zadanie do 30 tysięcy złotych i zadanie do 20 tysięcy złotych. Chcemy aktywizować liderów lokalnych, na zgłaszanie zadań kulturalno-sportowo-oświatowych, coś jak na przykład obecnie realizowane zadanie, które wygrało w zeszłym roku budżet, czyli spotkania z znanym Polakami. Widzimy, że mieszkańcy potrzebują tego typu działań.

Marcin Połomski burmistrz Rydułtów

Tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego w Rydułtowach rusza 6 lipca. Wnioski z pomysłami do realizacji w przyszłym roku będzie można składać do 26 lipca.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024