Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Moda na imiona? Od lat wybieramy podobne

Facebook Twitter

Zuzanna, Emilia, Maja, Lena, Julia- wśród dziewczynek, a wśród chłopców - Franciszek, Jan, Jakub, Adam, Szymon. To najpopularniejsze imiona dzieci, które zarejestrowano w minionym roku w cieszyńskim Urzędzie Stanu Cywilnego. W innych miastach regionu jest podobnie.

fot. Harald_Landsrath \ pixabay.com

W sumie w 2019 roku zarejestrowano 446 dziewczynek i 514 chłopców. Co daje 960 urodzeń. Niestety zgonów w ubiegłym roku było więcej, odeszło 1085 mieszkańców Cieszyna.

W Wodzisławiu Śląskim najpopularniejszymi imionami były Julia, Zofia i Szymon, w USC zarejestrowano urodzeń 1194; zawarto 312 małżeństw i odnotowano 869 zgonów. Dla porównania, rok wcześniej statystyki wyglądały w Wodzisławiu następująco: 1170 urodzeń, 356 małżeństw i 923 zgonów.

W 2019 przyszło na świat 1177 raciborzan. W mieście nad Odrą też bez zaskoczeń jeśli chodzi o najpopularniejsze imiona. Rodzice wybierali Zuzanna, Hanna, Lena i Alicja dla dziewczynek oraz Wojciech, Szymon, Filip i Mikołaj dla chłopców.

Pierwsze dziecko, jakie urodziło się na Śląsku w Nowym Roku, to Antosia. Przyszła na świat w szpitalu w Rybniku, 1 stycznia 5 minut po północy.

www.katowice.uw.gov.pl

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj