Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Modne święta całej rodziny! Wyglądaj i czuj się dobrze

Facebook Twitter

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Rodzinny czas, który w tym roku spędzimy w swoich domach, bez spotkań w większych grupach. Czy to oznacza, że mamy spędzić święta w dresie? Niekoniecznie. W swoim domu też możemy czuć się elegancko. Ale co założyć?

Odświętne stylizacje większości z nas kojarzą się z białą bluzką i czarną spódnicą u kobiet, u mężczyzn podobnie tylko w zestawie ze spodniami. Faktycznie takie rozwiązanie jest odpowiednie i bezpieczne. Jednak warto taką stylizację podkręcić ciekawymi dodatkami.

Klimat bożonarodzeniowy lubi się ze złotem, srebrem, oraz brokatem.

Wybierzmy mieniący się pasek, zegarek, spinkę lub kolczyki, to pozwoli nam odejść od klasycznego „mundurkowego” wyglądu.

Kolory świąt

Jeżeli nie biel i czerń, to co? Boże Narodzenie lubi się z kolorem bordowym, klasyczną czerwienią lub butelkową zielenią. Te kolory pasują zarówno kobietom, jak mężczyznom i dzieciom. Nie można jednak przesadzić. Najlepiej zdecydować, który element stylizacji będzie kolorowy – spódnica, spodnie, koszula, a reszta ubrań najlepiej, aby była stonowana.

Materiały

Eleganckie i świąteczne materiały to welur, tiul, skóra, które można łączyć ze sobą. W tym sezonie modne jest połączenie elementów skórzanych z ciężkimi, mięsistymi swetrami. Takie swetry dobrze wyglądają też z lekkim tiulem.

Wszystko musi pasować

Na wyjścia całą rodziną, warto pamiętać o skomponowaniu stylizacji całej rodziny. Kolory jakie wybierzemy oraz materiały, powinny ze sobą współgrać. Możemy postawić na ten sam kolor u każdego członka rodziny lub przeciwnie – u każdego dobrać elementy w innych kolorach. Wszystko zależy od pomysłu. Oto nasze propozycje:

Świąteczne wzory

Klasycznym rozwiązaniem na świąteczne dni jest postawienie na wzory. Te lubią szczególnie dzieci, ale w czasie świąt pozwolić sobie na nie mogą również dorośli. W sklepach w tym temacie króluje czerwień, ale można dostać ubrania w świąteczne wzoru również w innym kolorze.

Małe ma duże znaczenie

Dodatki. Wydaje się, że kolczyki, bransoletka, czy zegarek to tylko mały element, ale ma ogromne znaczenie. Szczególnie przy świątecznym stole, kiedy nasze mieszkania są oświetlone lampkami, biżuteria będzie prezentować się zjawiskowo. Od kilku sezonów modne są też wzorzyste rajstopy – kropki, paski, serduszka – nadadzą nowoczesnego charakteru.

Wygoda!

Niezależnie od tego, czy święta spędzamy na kanapie, czy na odświętnym spotkaniu – musi być wygodnie. Wybierając strój pamiętajmy, że mamy się w nim dobrze czuć, szczególnie kiedy wiemy, że czas będziemy spędzać w dużej części na jedzeniu. Najlepiej, aby ubrania były swobodne, trochę luźne. Warto pamiętać, że w czasie świąt musimy znaleźć czas na zabawę z dziećmi na dywanie, więc ubranie nie może krępować ruchów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj