Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

MOK Pszów zaprasza na koncert zespołu Łzy

Facebook Twitter

Miejski Ośrodek Kultury w Pszowie zaprasza na koncert, podczas którego usłyszymy zespoły: Le Fleur, Riseup, Samce i Ona oraz zespól Łzy. Koncert odbędzie się w najbliższy piątek (11.01.) w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bilety 15 zł przedsprzedaż, 25 zł w dniu koncertu.

Zespół ŁZY istnieje już 15 lat i jest obecnie jedną z najpopularniejszych formacji pop-rockowych w Polsce. Dotychczas ukazało się sześć albumów Łez, z których trzy: „W związku z samotnością”, „Nie czekaj na jutro” i „The Best Of 1996-2006” osiągnęły status Platynowej Płyty, a jeden – „Jesteś jaki jesteś” pokrył się „złotem”.
W dniach 14 i 15 listopada 2010 nastąpił największy przełom w biografii grupy. 14 listopada zakończono współpracę z firmą Rock House Entertainment, a 15 listopada zespół podjął wspólną decyzję o zakończeniu współpracy z Anią Wyszkoni (która była wokalistką zespołu przez 14 lat). Po tym zdarzeniu nastąpił etap poszukiwania Nowego Głosu Łez. Na adres internetowy zespołu przyszło ponad 650 zgłoszeń i na tej podstawie można było już rzetelnie dokonać wyboru. Udział w tych przesłuchaniach wzięła między innymi Sara Chmiel, która jak się później okazało zyskała największą sympatię pozostałych członków zespołu. Oprócz walorów wokalnych, dziewczyna z Podkarpacia ujęła zespół poczuciem humoru, spontanicznością, energią i „tym czymś” co trudno zdefiniować, a co niewątpliwie jest bardzo istotne.

Koncertowy debiut grupy w nowym składzie miał miejsce 9 stycznia w Warszawie na głównym koncercie XIX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Sara do tej pory śpiewała w rzeszowskim tercecie Mocha. Dziewczyny w 2009 roku zdobyły drugie miejsce w koncercie Debiutów na festiwalu w Opolu. Brały również udział w ostatniej edycji programu „Mam Talent”, gdzie dotarły do półfinałów.

Oficjalnie Sara Chmiel dołączyła do zespołu pierwszego stycznia 2011 roku. Tak więc już w sześcioosobowym składzie zespół przystąpił do pracy nad swoim szóstym albumem. Równocześnie trwają przygotowania do trasy koncertowej, w czasie której publiczność będzie mogła poznać na żywo nową wokalistkę.

Każdy koncert Łez to niezapomniana dawka energii, wspaniałych przebojów i widowisko na wysokim poziomie. Największe przeboje grupy to: „Oczy szeroko zamknięte”, „Agnieszka”, „Narcyz”, „Jestem jaka jestem”, „Gdybyś był”, „Puste słowa”, „Niebieska sukienka”.

Obecnie skład zespołu tworzą: Sara Chmiel (wokal), Adam Konkol (gitary), Arek Dzierżawa (bas), Rafał Trzaskalik (gitary), Adrian Wieczorek (instrumenty klawiszowe), Dawid Krzykała (perkusja).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj