Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mokro, błotniście i naprawdę ekstremalnie!

Facebook Twitter

Wagon z kopalnianym szlamem czy mini szyby górnicze na trasie Runmageddonu w wydaniu górniczym. W niedzielę (26.11.) specjalna edycja ekstremalnego biegu w naszym regionie, na terenach KWK „Pniówek” w Pawłowicach. 6 kilometrowa trasa prowadzi sprzed kopalni przez hałdy i bagna.

mat.prasowe

Jak piszą organizatorzy będzie mokro, błotniście i naprawdę ekstremalnie! Oprócz naturalnych, na trasie znajdzie się ponad 20 przeszkód: będą ściany czy zasieki oraz konstrukcje przygotowane na kopalnianą edycję Runmageddonu: mini kopalnia czy wagony kolejowe. W górniczy klimat biegaczy wprowadzi górnicza orkiestra. Dodam jeszcze, że tylko w tym roku 18 imprez pod szyldem Runmageddon ukończyło ponad 55 tysięcy osób!

Stawką zmagań będzie Puchar Prezesa JSW S.A., Daniela Ozona. Swój własny Runmageddon będą miały również dzieci, na których czekać będzie formuła Runmageddon Kids. Dla rodzin przygotowany będzie wyjątkowy festyn z wieloma pokazami i innymi atrakcjami.

Runmageddon ma charakter półotwartego wydarzenia. 200 miejsc na liście startowej imprezy zostało zarezerwowanych dla pracowników JSW S.A., pozostałe 800 trafiło do wolnej sprzedaży. Ograniczona do 500 osób została również liczba miejsc w formule Runmageddon KIDS.

Zapisów będzie można dokonywać również w Biurze Zawodów w trakcie trwania eventu.

Starty :

Niedziela 26.11.2017 r.
JSW Runmageddon od 10.00 do 13.20 (serie co ok. 20 min)
KIDS od 11.00 do 15.00 (serie co ok. 20 min. naprzemiennie dla dzieci w wieku 4-5, 6-8 i 9-11 lat)

O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce cyklicznym ekstremalnym biegiem przez przeszkody. Zawody odbywają się w 17 lokalizacjach rocznie. W 2016 roku we wszystkich startach wzięło udział ponad 35 tys. osób.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do pokonania różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą się z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj