Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Monolith Films: „Gabriel” – padł ostatni klaps do filmu!

Facebook Twitter

Pasją dwunastoletniego Tomka jest motoryzacja, dlatego cały wolny czas spędza w warsztacie samochodowym. Pod czujną opieką mechanika - Raszyńskiego - odkrywa tajniki budowy aut. Pewnego dnia chłopak ucieka z domu dziadków, z którymi mieszka od śmierci matki i rusza na poszukiwania ojca. Już na początku swojej eskapady wpada w tarapaty, z których wychodzi cało dzięki pomocy nowo poznanego kolegi, Gabrysia.

Mimo trudnego początku ich znajomości chłopcy zaprzyjaźniają się. Coraz częściej, ujawniają się też, nadnaturalne zdolności Gabrysia. W ślad za Tomkiem wyrusza Raszyński. Z każdą chwilą Tomek przybliża się do poznania swojego ojca, a także odkrycia tajemnicy Gabriela.

Rozpoczęły się zdjęcia do nowego polskiego filmu fabularnego dla młodzieży. „Gabriel” to opowieść o dwóch chłopcach, których łączy niezwykła tajemnica. W role głównych bohaterów wcielili się Janek Rotowski i Natan Czyżewski. Początkującym aktorom towarzyszą takie gwiazdy jak: Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Globisz czy Cezary Kosiński.

„Gabriel” reprezentuje dosyć rzadki w kinematografii polskiej gatunek kina familijnego. Zdjęcia do filmu odbywają się w pięknych i malowniczych plenerach kielecczyzny oraz Gór Świętokrzyskich. Scenariusz został napisany przez Radosława Hendla i Piotra Chrzana. Reżyserem obrazu jest Mikołaj Haremski, za zdjęcia odpowiada Jan Paweł Trzaska, a całościowo za produkcję studio ANIMA-POL i Paweł Wendorff. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego.

Scenariusz filmu „Gabriel” to subtelna, śmieszna a jednocześnie wzruszająca historia rodzącej się przyjaźni i miłości, skontrastowana z elementami rywalizacji a nawet walki. Dynamiczna akcja, doskonała obsada, dodatkowo stwarzają ogromy potencjał dużego zainteresowania młodego widza – mówi Paweł Wendorff, producent. Premiera planowana jest na jesień 2013 roku.

26.09.2012:

  • Kilka dni temu w Łodzi padł ostatni klaps do filmu „Gabriel”. Podczas ponad 30 dni zdjęciowych, w 27 lokalizacjach, nagrano około 55 godzin materiału filmowego. Premiera planowana jest na połowę 2013 roku.
  • Film „Gabriel ” opowiada historię Tomka (Jan Rotowski) , który postawia wyruszyć na poszukiwanie ojca. Podczas podróży napotka na swojej drodze wiele nieszablonowych postaci, które zmienią jego życie. W wyprawie będzie mu towarzyszył tytułowy Gabriel (Natan Czyżewski), chłopiec o niezwykłych zdolnościach, który nie raz uratuje mu życie a także nada bieg pewnym wydarzeniom. W filmie obok młodych aktorów pojawi się plejada gwiazd polskiego kina, wśród nich Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Globisz, Tomasz Sapryk, Sławomir Orzechowski, Paweł Królikowski, Cezary Kosiński, Przemysław Bluszcz czy Maria Maj.
  • Film teraz wszedł w etap postprodukcji – jest skrupulatnie analizowany przez reżysera filmu, Mikołaja Haremskiego oraz producenta Pawła Wendorffa. 37-osobowa ekipa filmowa realizowała zdjęcia w 25 lokacjach w województwie świętokrzyskim oraz w dwóch lokacjach w Łodzi. Zamek Krzyżtopór w Ujeździe, małe malownicze miasteczko Chęciny, Kielce, Sandomierz, tor kartingowy w Miedzianej Górze oraz przepiękne świętokrzyskie krajobrazy będzie można podziwiać na ekranach kin już w połowie 2013 roku.
  • „Gabriel” należy do gatunku filmów kina familijnego, dla dzieci i młodzieży. W Polsce nie powstaje wiele filmów o takiej tematyce zbyt wiele, także ze względu na trudności płynące ze współpracy z aktorami dziecięcymi. „Na szczęście, nasi aktorzy okazali się wymarzonymi kompanami w realizacji produkcji. Chociaż czasami warunki były ciężkie, nigdy nie narzekali i potrafili sprawić, ze praca była dla nich także świetną zabawą. Swoją energią zarażali innych. Natan Czyżewski, tytułowy Gabriel, musiał zagrać scenę w której trzyma węża. Chociaż większość ekipy bała się wziąć płaza do ręki, młody aktor bez problemu przyzwyczaił się do zwierzęcia, nadając mu imię Stefan” – wspomina Anna Mroczek, kierownik produkcji. „Jestem bardzo zadowolony z materiału, który udało nam się nagrać” – mówi reżyser filmu.
  • Projekt udało się zrealizować, choć nie wszystko dało się zaplanować. „Ponieważ 80% zdjęć stanowiły zdjęcia plenerowe, byliśmy uzależnieni od pogody, z którą jak wiadomo w Polsce nawet w lipcu i sierpniu, bywa różnie. Najpierw wszyscy narzekali na ponad 30-sto stopniowe upały, lecz potem kiedy nadeszło ochłodzenie, każdy modlił się o ich powrót” – opisuje Paweł Wendorff, producent. „Nasi bohaterowie musieli często udawać, że jest gorąco, bo tego wymagała scena. Biegali w krótkich spodenkach i T-shirtach, podczas gdy ekipa siedziała w zimowych kurtkach i czapkach.” – dodaje . I kontynuuje: „wszyscy głęboko wierzymy, że film przyciągnie przed ekrany kinowe i telewizyjne szeroką publiczność zarówno tę młodszą jak i starszą, aby mogła wspólnie przeżywać czasami groźne, a czasami zabawne perypetie naszych bohaterów”.
  • Warto przypomnieć, że za zdjęcia odpowiadał Jan Paweł Trzaska, a całościowo za produkcję studio ANIMA-POL. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj